І борщ буде яскраво-червоний

Сентябрь 22 09:12 2011

Яка господиня не прагне, щоб коронна страва української національної кухні – буряковий борщ – була смачною, ще й насичено червоною. На жаль, не завжди це вдається. Та надалі не буде проблемою подивувати домашніх чи гостей справді червоним українським борщем, запевняє рівнянка Галина Бараболя, яка ділиться власним секретом його приготування з нашими читачами.

Нарізаний со­лом­кою буряк пані Галина кладе разом з усі­ма овочами. А за 2-3 хвилини до закінчення варіння додає ще один невеличкий дрібно натертий буряк.

Інший секрет стосується квасолі. Як­що варити борщ разом із квасолею, він швидко прокисає і має дещо мутний колір. Відварену ж в окремій посудині ква­­солю можна тримати в холодильнику і додавати порціями до борщу перед подачею на стіл.

Велику помилку  газдинь Галина Бараболя, як лікар, вбачає в підготовці борщових зажарок. Українці люб­лять робити їх на шкварках чи олії. Овочі ж до борщу, стверджує вона, потрібно варити просто на воді, а для по­ліпшення смаку можна додати перед його споживанням ложечку сметани.

– Отоді, – переконує господиня, – відчуєте справжній смак корисного для здоров’я борщу. Щоб борщ мав приємний смак, я додаю наприкінці варіння сві­жу зелень, власноруч приготовлену то­матну пасту і трошки оцту чи сік лимона. Оце і є борщова за­права. І ніяких зажарок не потрібно!

Марія КОРНІЙЧУК

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

1 Comment

  1. Октябрь 20, 16:21 #1 софія

    вік прожила, а борщ мало коли вдавався червоний. дякую, господинько, за добру підказку!!!!

    Reply to this comment

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.