У сторінці «Довкілля» в №34 нашого тижневика ми обіцяли ознайомити читачів із новими правилами благоустрою міста. Пропонуємо з цього приводу коментар начальника відділу екології управління економіки міста Валентини ВЕРЕМКО:
– Нові правила встановлюють єдині та обов’язкові для виконання норми і вимоги у сфері благоустрою. Організацію благоустрою забезпечують Рівненська міська рада та її виконавчі органи відповідно до повноважень, визначених законом. Вони встановлюють межі благоустрою, озеленення та квіткового оформлення прилеглих (закріплених) територій, а також здійснюють контроль за станом благоустрою та утриманням територій, інженерних споруд і об’єктів, підприємств, установ та організацій за озелененням, охороною насаджень, водних об’єктів тощо. Це стосується і зелених насаджень.
Громадяни мають право:
– брати участь у здійсненні заходів із благоустрою міста, озелененні та утриманні в належному стані садиб, дворів, парків, площ, вулиць, кладовищ, братських могил, обладнанні дитячих і спортивних майданчиків, ремонті шляхів і тротуарів, інших об’єктів благоустрою; вимагати негайного виконання робіт із благоустрою міст у разі, якщо невиконання таких робіт може завдати шкоди життю, здоров’ю або майну громадян; звертатися до суду з позовом про відшкодування шкоди, заподіяної майну чи здоров’ю громадян внаслідок дій чи бездіяльності власників (балансоутримувачів) об’єктів благоустрою.
Обов’язки суб’єктів благоустрою:
– забезпечувати використання об’єктів благоустрою за затвердженими в установленому порядку проектами та технологіями, які передбачають забезпечення естетики та дизайну міського середовища, сучасних вимог щодо механізованого прибирання й утримання дорожніх покриттів, площ, проспектів, внутрішньоквартальних і прибудинкових територій, зелених насаджень тощо;
– утримувати зелені насадження (посадка, видалення, обрізка дерев і кущів, косіння газонів, боротьба з бур’янами, шкідниками, хворобами, поливання, підживлення тощо) відповідно до існуючих Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України.
Громадяни зобов’язані:
– утримувати в належному стані закріплені за ними в установленому порядку території; не порушувати права та законні інтереси інших суб’єктів у сфері благоустрою міста; усувати на закріплених за ними об’єктах (елементах) благоустрою наслідки надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в установленому порядку; проводити інвентаризацію та паспортизацію закріплених за ними об’єктів (елементів) благоустрою; захищати зелені насадження на територіях, наданих їм в установленому порядку, від знищення шляхом огороджування; відшкодовувати в установленому порядку збитки та іншу шкоду, завдані внаслідок порушення законодавства у сфері благоустрою та охорони навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, установлених законодавством.
Нові сучасні та цікаві для інтернету сайти. Якщо потрібна розробка сайтів луцьк шукайте в Інтернеті в пошуку.