Задум був чудовий, а провал – повний

Сентябрь 15 10:40 2011

П’ятнадцять років активісти обласної «Просвіти» задумали хорошу справу – створити в Рівному центр українського кіно в колишньому кінотеатрі «Юність». Просвітяни сподівалися, що пропагуватимуть національне мистецтво, фільми про нашу правдиву історію. Тодішній голова обласної «Просвіти» Володимир Ковтунець запросив до проекту й мене, на посаду директора центру.

За короткий час мені вдалося відремонтувати те приміщення, відновити опалення, подати воду. Задумки були глобальними. За проектом архітектора Леоніда Закревського ми почали реконструкцію. Планували відкрити центр української кухні, щоб частувати відвідувачів нашим борщем, варениками, дерунами, свіжими соками. Я навіть підготував угоду на постачання ягід і фруктів із Львівщини, не кажучи вже про доступність місцевих. У Рівному такого ще ніколи не було.

За короткий час у центрі встигли безкоштовно або за символічну ціну (10 копі­йок) показати низку патріотичних фільмів, провести виставки декоративного мистецтва та волинської ікони, конкурс української писанки. Провели вечір-зустріч із вшанування патріотів України, борців за її незалежність. Щоб дістати кінофільми, я їздив до Києва. У Міністерстві культури тоді, до речі, зі мною говорили російською мовою…

Ми вже налагоджували зв’язки з педагогами інститутів, шкіл, дитсадків, залучили студентів і учнів, які самі мали проводити у нас заходи. Центр українського кіно мав стати другом і педагогом для нашої молоді. На жаль, центр закрили.

Можливо, мотив був схований, як завжди, у фінансах? Але чому ж про це нас не повідомили? Ми звернулися б за допомогою до української діаспори в Канаді, США, Аргентині, Польщі, Австралії. А може, плекання патріотичної ідеї нікому в нас не потрібне?

Василь ЦИНКО,
перший директор центру
українського кіно

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.