Ваша пенсія може бути більшою

Сентябрь 15 10:17 2011

Президент підписав закон, який передбачає зміни в пен­сійному забезпеченні громадян. Основна ідея реформування – кожен сам повинен подбати про те, яку пенсію він буде отримувати. Наступним кроком стане популяризація недержавних пенсійних фондів, в яких наші громадяни зможуть відкладати собі кошти на пенсію. Щоправда, ці орга­нізації поки малознайомі українцям, і не відомо, як вони працюватимуть. Натомість частина громадян, особливо середнього і старшого віку, вже давно отримує окрім основної пенсії ще й додаткову.

– Я вважаю, що вже всі наші люди переконалися: сьогодні потрібно надіятись тільки на себе, – каже із цього приводу голова правління Кредитної спілки «Рівненщина» Микола Котнюк. – Із кожним роком наша держава дедалі більше перекладає соціальний захист на плечі населення. Ті люди, які це вже усвідомили, змінили психологію своєї поведінки і самі дбають про власне майбутнє.

– Так, але ж недержавні пенсійні фонди у нас практично не працюють…

– Натомість близько двадцяти років працюють кредитні спілки. І якщо це спілки справжні, зареєстровані, мають відповідні ліцензії, досвід роботи, то вони дають можливість людям і зробити певні накопичення, і зберегти кошти від злодіїв, і заробити на відсотках.

– Тобто йдеться про депозити?

– Так. Сьогодні депозит – найпростіший, а тому й один з найнадійніших способів отримати додатковий пасивний дохід. Пасивний, бо фактично гроші самі працюють на вкладника. Якщо взяти середній розмір депозитів у КС «Рівненщина», а це близько 50 тисяч гривень, то вкладник по ньому щомісячно отримує до тисячі гривень. Фактично ми не на словах, а на ділі даємо нашим співгромадянам ще одну пенсію.

– Але п’ятдесят тисяч є далеко не в кожного.

– Мінімальна сума вкладу може бути і п’ятсот гривень. Але я хотів би подивитись на це питання ширше. У наших школах вчать хімію, фізику, але чомусь забувають подбати про фінансову грамотність. А це, на мою думку, кожному потрібно в реальному житті. Пам’ятаєте оце радянське прокляття «щоб ти жив на одну зарплату»? Думаю, кожен із нас хотів би мати якісь додаткові доходи, окрім основного заробітку. Тобто бути таким собі капіталістом, який, маючи певний капітал, отримує від нього доходи. Наприклад, здаючи нерухомість в оренду чи отримуючи проценти за депозитами. Лишилось тільки той капітал десь узяти.

Найпростіший спосіб – це почати накопичувати. У нас як прийнято? Першу зарплатню потрібно «обмити». А на Заході люди вже з першого заробітку відкладають мінімум десять відсотків для створення свого капіталу. Потім ці гроші вкладаються в якийсь бізнес, цінні папери тощо, і незабаром вкладники вже отримують із нього пасивний дохід.

– Але ж у нас практично не працює ринок акцій?

– Натомість депозити в КС «Рівненщина» приносять такий дохід, який дають далеко не всі акції в європейських країнах. Звісно, в нас інфляція більша. Але наші ставки перекривають інфляцію (на відміну від грошей, які лежать під матрацом) та ще й дають можливість трішки заробити. Наші вкладники практично мають дві пенсії. Крім того, ми періодично проводимо акції, розігруємо призи. Наприклад, зараз головний приз для розіграшу між новими вкладниками – хлібопіч. Тому запрошую стати нашими вкладниками, такими собі українськими капіталістами.

Розмову вів Іван Демиденко

Довідково: Кредитна спілка «Рівненщина» зареєстрована у 2005 році. Вона є дійсним членом Асоціації кредитних спілок, співпрацює з ОКС «Програма захисту вкладів». На 1 січня 2011 року кредитний портфель становив 3,8 млн грн, депозитний – 2,8 млн грн, власний капітал – 0,6 млн грн, кількість членів спілки – 1773.
Адреса: м. Рівне, вул. Кн. Ольги, 9, тел. 62-33-96, 26-46-35

write a comment

1 Comment

  1. Сентябрь 24, 08:30 #1 ССО

    Не туфти!

    Reply to this comment

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.