Чайні церемонії у «Феніксі»

Сентябрь 08 10:53 2011

У Рівному знайшли ще один спільний шлях до гармонії і одужання

Господарка чайної церемонії Оксана Нікітюк

Днями мене запросили на чайну церемонію учасники групи взаємопідтримки для людей з проблемами психічного здоров’я. «Фенікс» – так називається це неформальне об’єднання, яке збирається щотижня в гостинному міському будинку куль­тури «Текстильник». Все необхідне для чайного будиночка тут знайшлося: чудовий чай, символічне дерево, свічка і квітка. А головне – добрі друзі, які цінують неспішні розмови про вічне.

Як і годиться, першу тезу для обговорення приготувала господарка церемонії Оксана Нікітюк. Спробуйте осягнути глибину її фрази: «Думки, які ми вибираємо, – це фарби, якими розфарбовуємо своє життя». Потім спілкувалися про енергетику кераміки, про подорожі, про по­ліську природу, про колишні хутори, на яких наші предки жили, немов на островах посеред лісів і твані, роздивлялися фото квітів і прозорі витіюваті прошарки соснової кори…

Учасників «Фенікса» об’єднує не лише пристрасть до чаю. Кожному з них довелося пережити життєві катастрофи, хвороби чи розчарування, які змусили переусвідомити сенс буття, в усякому разі, почати шукати справжній.

– За вісім років існування нашого клубу через «Фенікс» про­йшли понад шістдесят людей, які потребують моральної і психологічної підтримки, – розповідає керівник і психолог групи Оксана Тарасюк. – Феніксівці разом подорожують, часто виїжджають відпочити на лоно природи, а цього літа навіть сплавлялися по Горині на катамаранах. Люди діляться своїми проблемами й вирішують їх разом, наскільки це можливо. А під час улюблених у групі арт-терапевтичних занять вони намагаються зрозуміти й підтримати одне одного в творчості: кожен із учасників по-своєму цікавий і талановитий.

У «Феніксі» понад п’ятнадцять учасників. Вони, здавалося б, були приречені на ізольованість у суспільстві. Та ж ні – об’єднавшись, їм вдалося розірвати тенета самоти, наповнити життя і думки яскравими фарбами, стати цікавими оточуючим і великою мірою зцілитися.

Сергій СНІСАРЕНКО

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.