Бабиного літа цього року не буде

Сентябрь 01 09:39 2011

Українські синоптики стверджують, що справжня холодна осінь прийде до нас після 15 жовтня. А бабиного літа цього року не буде.

Осінь настане в традиційні терміни, хоча очікується не дуже холодною, але, на жаль, більш мокрою, ніж зазвичай: за даними Гідрометцентру, кількість опадів перевищить норму на 30-50%.

У вересні погода очікується мінлива, з кількома періодами традиційних, але коротких, на 1-2 дні, похолодань. Справжніх холодів з середньодобовою температурою нижче від +8 слід очікувати після 15 жовтня. Листопад, за прогнозами синоптиків, буде холодним, у третій декаді вдарять перші морози.
Народні синоптики дають схожі, але докладніші прогнози. Зокрема, дніпропетровець Віктор Некрасов обі¬цяє тепло до 20 вересня, дощі після 20-го, відсутність бабиного літа в жовтні й нічні заморозки вже на Покрову (14 жовтня). 22-24 жовтня він прогнозує дощ із мокрим снігом. А в листопаді – холодні вітри протягом усього місяця, дощі 5-12-го, з 9-го по 12-те прийдуть ще й заморозки, сніг 21-27-го.

Інший народний прогнозист, Леонід Горбань, розповів, що погода радуватиме теплом до 23 вересня, далі настане справжня осінь, а після 25 листопада може випасти сніг. Вересень, за прогнозом Горбаня, буде сонячний, але не теплий. У Криму, до речі, може не бути в цьому році оксамитового сезону, після 7 вересня навіть і там задощить. Жовтень до половини місяця – в нормі, але друга його половина холодніша і дощова, ніж зазвичай. Листопад очікується середній за температурою й опадами.

Народний прогностик із Луцька Володимир Лис стверджує, що нинішня осінь і її перший місяць розпочнуться теплими літніми днями. Після дощів у другій п’ятиденці всю другу декаду аж до Різдва Богородиці, яке припадає на 21 вересня, буде стояти тепла, переважно сонячна погода.

А ось третя декада – дуже холодна, з дощами і значним зниженням температури. Потеплішає хіба що в останні день-два вересня.

Переважно теплим, з дощами на початку другої декади і наприкінці місяця, прогнозується жовтень. Можливе похолодання 19-21 числа. Початок листопада буде теплий, значне зниження температури очікується в середині місяця, затяжні дощі, які перейдуть у снігопад, Володимир Лис прогнозує у третій десятиденці.

За повідомленнями інтернет-видань

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.