Не стільки роблять, скільки хваляться

Сентябрь 01 11:54 2011

На сторінках газети «7 днів» читачі не раз зна­йомилися з інформацією місцевої влади про торгівлю з асфальту біля продуктових ринків у центрі міста і про те, як вона бореться із цим ганебним явищем. Подібна інформація надрукована в газеті №32 від 4 серпня 2011 року в рубриці «Інтерв’ю бере читач», а також у статті «На ринках побільшало покупців».

Шановний заступник міського голови Рівного Сергій Васильчук на зауваження Валентини Опанасик «Продавати продукти з асфальту – це злочин» відповів: «Щомісяця в управлінні торгівлі відбуваються наради з питань роботи ринків за участю їх керівників і контролюючих служб». Крім того, Сергій Васильчук повідомив, що на риках міста є достатньо вільних місць для торгівлі сільгосп­продукцією.

Надія Андрієвська («На ринках побільшало покупців») зазначає: «Керівники практично всіх ринків у центрі міста повідомили, що мають вільні місця для охочих торгувати». Отакої, знай наших!

Здається, ліквідували стихійну торгівлю з асфальту біля продуктових ринків. Куди пішли продавці? Запитання риторичне. На територію ринків далі торгувати з асфальту. Зміна відбулася в другому вимірі. Якщо продавець із асфальту біля ринку мав якийсь дохід, то на території ринку без обладнаного місця для торгівлі – прилавка, він платить ще й ринковий збір. А це вже протизаконне явище. Чистої води корупція: не витративши жодної копійки на обладнання торгових місць, керівники ринків одержують додаткові доходи.

Ще таке цікаве явище на продуктовому ринку «Сагайдачний». Продавці молочних продуктів платять ринковий збір –  4 гривні за місце і 5 гривень – за аналіз продуктів у лабораторії. Якщо за ринковий збір продавцю видають чек, то за аналіз сиру і сметани (інший збирач) – жодних відповідних касових чеків чи квитанцій людям не дають. А в літній час щодня на ринку 40-50 продавців молочної продукції. І з кожного беруть неоприбуткованих 5 гривень.

Якщо під час проведення аналізів відібраних продуктів (це за умови, якщо вони справді проводяться) виявиться якась інфекція, то де тоді знайти власників цих продуктів? Який сенс цих аналізів?

Крім того, як можуть бути неоприбутковані доходи за наявності стількох контролюючих служб – це питання до правоохоронних органів. А в Сергія Васильчука хочу запитати: «Де відповідні контролюючі служби, про які ви говорите?» Не виконується рішення міської ради №841 від 31.05.2011 «Про затвердження правил торгівлі на ринках міста Рівного у новій редакції».

Висновок із цього один: на брехні ми їдемо і брехнею поганяємо. На папері – одне, а насправді – інше.

Андрій ОНИЩУК, рівнянин

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.