У Рівному відкрили центр променевої терапії

Сентябрь 01 15:02 2011

Більше шансів на життя мають рівненські онкохворі відтоді, як обласний онкодиспансер оснащено сучасним обладнанням для діагностики і комп’ютерної терапії. Цього понеділка у ході візиту до нашої області Президента України Віктора Януковича в обласному онкодиспансері було відкрито центр променевої терапії, в якому те обладнання й оселилося.

Чекаючи приїзду президент­ського кортежу, ми мали нагоду це обладнання побачити. Враження просто фантастичне, наче тебе насправді відправили з теперішнього часу в далеке майбутнє. До складу комплектації обладнання входять високоенергетичний лінійний прискорювач, 16-зрізовий комп’ютерний томограф, а ще обладнання для позиціювання та іммобілізації пацієнта, дозиметрії тощо. Усе це новеньке і сучасне не тільки для України, де прийнято називати сучасним і впроваджувати те, що люди вже викидають, а й для Європи. Поки що такий комплекс в Україні тільки другий, а перший недавно встановлено у Львові.

Завідуючий відділенням променевої діагностики онкодиспансеру Яків Пархоменко говорить про нову техніку із захватом і ледь не на «ви». «При позиціонуванні пацієнта цей томограф дозволяє встановити точність до однієї десятої міліметра», – каже він. Онкологи розуміють усю значимість цього моменту, адже надзвичайно важливо, щоб від променя не страждали здорові клітини, які містяться поруч із раковими.

Виготовила обладнання найавторитетніша в цій сфері в усьому світі фірма «Тошіба».  А купили його за 22,2 мільйона гривень.

Окремо про «купили».  Зробив це Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України».  Причому цей Фонд, як розповів нашому кореспондентові його директор Анатолій Заболотний, не обмежився придбанням та установкою обладнання, а й оплатив навчання за кордоном дванадцяти спе­ціалістів з Рівного, які на ньому працюватимуть. «Для нас важливо  було не тільки поставити обладнання, а й вибудувати систему якості лікування», – зауважив директор Фонду.

Віктор Янукович, який мав слово перед відкриттям центру променевої терапії, зауважив, що цю подію можна назвати гарним зразком державно-приватного партнерства.  Держава забезпечила будівництво і реконструкцію центру, а приватний капітал дав гроші на обладнання. От і вийшла спільними зусиллями гарна справа. «Ми мусимо подолати цю біду, яка особливо розрослася в нас через чорнобильську катастрофу, а зробити це можна тільки спільними зусиллями, – сказав Президент. – Спасибі велике і будівельникам, і місцевій владі, і Фонду Ріната Ахметова, які так щиро по-людськи поставились до цієї надзвичайно важливої справи».

Звертаючись до працівників онкодиспансеру та представників інших лікувальних закладів міста, які взяли участь у цій вельми значимій для медицини краю події, Президент України запевнив їх, що увага до медицини і вирішення її проблем була і залишається для нього пріоритетною, і підкріпив цю тезу статистикою сум, які виділяються на потреби галузі і які з року в рік зростають. Головний лікар онкодиспансеру Григорій Максим’як отримав  з рук Віктора Януковича ще один дуже потрібний для закладу подарунок – сертифікат на десять інфузоматів, тобто приладів для дозованого введення ліків раковим хворим, загальною вартістю 135 тисяч гривень.

А на завершення церемонії Президент України Віктор Янукович, голова облдержадміністрації Василь Берташ і головний лікар онкодиспансеру Григорій Максим’як перерізали симво­лічну стрічку на відкритті центру променевої терапії, давши тим самим старт якісно новому рівню роботи рівненських онкологів.

Людмила МОШНЯГА

write a comment

1 Comment

  1. Сентябрь 08, 10:53 #1 Хома

    Ахметов дав гроші, Янукович перерізав стрічку — гарний тандем

    Reply to this comment

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.