Сміттєпереробне підприємство вироблятиме паливо для цементного заводу

Август 29 15:46 2011

Розпочалося будівництво рівненського сміттєпереробного заводу. На новому підприємстві перероблятимуть відходи на сурогатне паливо. Його вже з 1 січня 2012 року буде купувати цементний завод компанії Dyckerhoff AG (м. Здолбунів).
Представники інвестора запевняють, що підприємство допоможе зняти сміттєву проблему і не справлятиме негативного впливу на довкілля. Воно розміститься на майданчику біля діючого сміттєвого полігону (неподалік с.Бармаки Рівненського району). Нині тут уже активно здійснюють земляні роботи. Їх планують завершити найближчими днями. Саме ж зведення заводу триватиме до жовтня, а запустити його планують – у грудні. Загалом у сміттєпереробний проект інвестори вкладуть приблизно 16 мільйонів євро. Ця сума покриє спорудження і обладнання заводу, а також реконструкцію печей на цементному заводі під сурогатне паливо. Повернути вкладене інвестори планують за 12 років.
На заводі працюватиме 53 особи. Це будуть мешканці нашої області, яких попередньо навчатимуть у Німеччині. Підбір персоналу вже розпочався.
– На підприємство будуть доставляти сміття з Рівного, – розповів про осбливості технології переробки координатор будівництва Святослав Євтушенко. – Тут його подрібнюватимуть і сортуватимуть, щоб отримати паливо певної енергоефективності. Така технологія абсолютно безпечна для довкілля.
Проектна потужність заводу 60 тисяч кубометрів відходів на рік. За приблизними підрахунками упродовж року рівняни продукують майже 70 тисяч кубометрів сміття. Тож частина відходів залишатиметься на сміттєзвалищі. На жаль, вирішити питання відходів, що вже зберігаються на полігоні, завод не зможе. Адже технологія дозволяє переобляти сміття, яке пролежало на повітрі не більше трьох діб, після цього змінюються його властивості і воно стає непридатним для виробництва сурогатного палива.
– Підписані угоди про співпрацю з фірмами, які пропонують свої послуги з добування метану і утилізації сміття з полігону, – запевнив пан Євтушенко.

Наталія НИРКОВА

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.