За московським часом

Август 25 09:57 2011

За сприяння Рівненської міської ради вийшла друком книга завідувача кафедри історії України МЕГУ ім. академіка С.Дем’янчука Андрія Жив’юка «За московським часом: контраверсії радянізації Рівненщини (кінець 1930-х – кінець 1950-х років). Позавчора за участю міського голови Володимира Хомка та його заступника Галини Кульчинської книгу презентували журналістам.

Андрій Жив’юк щиро подякував міській владі за підтримку у виданні книги, до якої увійшли його статті, опубліковані у фахових історичних виданнях, а також окремі неопубліковані мате­ріали. У них читач знайде відповіді на запитання стосовно утвердження нової системи на прикладі Рівненщини.

Це різні сюжети, пов’язані з радянізацією Рівненщини. Зокрема, формування і функціонування компартійної номенклатури Західної України, запровадження більшовицького режиму на Рівненщині. У книзі чітко окреслене збройне протистояння комуністичної номенклатури, яка утверджувала в краї радянську модель існування.

Цікавими є розділи про долю в’язнів тюрем Рівненщини на початку Другої світової війни, втрати населення нашої області у 1944-1952 роках. За підрахунками автора, загальне число втрат серед мешканців Рівненщини за цей період становить 235 259 осіб. Андрій Жив’юк у своїй книзі висвітлив також ідеологічні кампанії номенклатури КПУ і КДБ проти «українського буржуазного націоналізму» та протиборство із західною українською діаспорою.

Книга буде цікавою і корисною дослідникам, викладачам історії, студентам, учням. Її передадуть у бібліотеки, вона потрапить до істориків. Підсумовуючи сказане на презентації, Володимир Хомко зауважив, що міська влада й надалі підтримуватиме авторів, які передають дух історії населення Рівненщини, з тим щоб він назавжди оселявся в серцях наступних поколінь.

Валентина ПОГОНСЬКА

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.