Капустяний «електрофорез» нормалізує тиск

Август 25 09:44 2011

Здавна капусту використовували як одні з найбільш помічних і безпечних природних ліків, переважно у вигляді компресів. Проте не всі знають, як правильно приготувати з цією метою листя капусти. А отже, не використовують цей простий і надійний засіб для подолання хвороб. Здавалося б, наші предки робили просто. Підстрибнув артеріальний тиск і заболіла голова – робили такий собі капустяний електрофорез: клали по півлист­ка на чоло і на потилицю. Занило коліно – примотували капусту до нього. Перетрудилися на дачі чи городі або ж м’язи судомить від протягу – на підхваті знову капуста. Турбує молочна залоза – теж за рятунком вдавались до неї. Що й казати, цей чудовий овоч-цілитель увесь рік нам доступний.

Аби компрес був ефек­тивним, з покоління в покоління люди передавали одне одному свої секрети. Отож як правильно приготувати і покласти компрес із капусти.

* У листку вирізаємо товсті і тверді прожилки, розкачуємо скалкою. Капуста пустить сік – і листок стане м’яким.

* Скручуємо листок у трубочку і обережно, щоб не порвати, качаємо між долонями до м’якості.

* Такий же результат досягнемо, якщо листок потримаємо півхвилини в окропі.

Залишається змастити розм’яклий листочок медом чи олією i прикладати до хворого місця.

До речі, мед підсилює цілющу, розсмоктувальну дію капусти і пришвидшує одужання. До того ж, така процедура не обтяжить вас, бо капустяний компрес можна прикласти на ніч, а на ранок іноді про болячку вже й не згадують. Звісно, якщо симптоми не зникають, то потрібно звернутися до лікаря.

Галина БАРАБОЛЯ,
сімейний лікар поліклініки № 3

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.