Почесним громадянином став відомий хірург

Август 25 12:26 2011

Звання «Почесний громадянин міста Рівного» цього року присвоїли завідувачу хірургічного відділення центральної міської лікарні Петрові Жилінському. Відзнаки «За заслуги перед містом» різних ступенів отримають ще шестеро рівнян.

Відповідне рішення ухвалили на черговій сесії Рівнеради минулого тижня. Відзнаки буде вручено під час святкування Дня міста 28 серпня.

Петро Павлович Жилінський народився 1952 року в селі Біла Криниця Рівненського району. Нав­чався у Вінницькому медінституті. Після його закінчення при­йшов на роботу до Рівненської центральної міської лікарні на посаду лікаря-хірурга. За його ініціативою реорганізовано міську хірургічну службу: у ЦМЛ було відкрито три відділення: ургентної, гнійної і планової хірургії. Це дало можливість значно покращити та розширити обсяг хірургічних втручань. Із 1986 року Петро Павлович очолює відділення ургентної хірургії. Він чимало зробив для освоєння і впровадження в практику нових лікувальних методик.

А ще за діяльність, що сприяла підвищенню авторитету міста на регіональному рівні, і тривалі зусилля, що увінчались успіхом на користь міста і його мешканців, шестеро рівнян отримають відзнаки «За заслуги перед містом». Зокрема, відзнаку І ступеня отримають: директор КП «Міськсвітло» Рівненської міської ради Олександр Лецкалюк; головний хірург області Юрій Семенюк; головний лікар Рівненського обласного онкологічного диспансеру Григорій Максим’як; завідувачка костюмерного цеху Рівненського міського будинку культури Лідія Місткова.

Відзнаку ІІ ступеня присвоїли директору програм Рівненської обласної телерадіокомпанії Руслані Хоменюк. А відзнаку ІІІ ступеня отримає пенсіонер Василь Прокопчук.

Наталія НИРКОВА

Наша довідка

Присвоєння звання «Почесний громадянин міста Рівне» було врегульоване рішенням міської ради від 10 грудня 2003 року. Воно присвоюється мешканцям міста, іншим громадянам України, іноземним громадянам, у тому числі посмертно. Звання є свідченням офіційного визнання перед територіальною громадою міста заслуги в одній або кількох сферах діяльності.

Особи, яким прижиттєво присвоєне звання «Почесний громадянин міста Рівного», серед іншого мають право на: відшкодування вартості проїзду в міському комунальному пасажирському транспорті (крім таксі); одержання прижиттєвої доплати до пенсії за віком у розмірі однієї мінімальної заробітної плати щомісячно; першочерговий прийом у керівних органах місцевого самоврядування міста Рівного; одержання прижиттєвої щомісячної виплати у розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на покриття витрат з оплати за житлово-комунальні послуги (для осіб, які проживають у Рівному). Особи, яким присвоєно відзнаки міської ради будь-якого ступеня, мають право на відшкодування проїзду в міському комунальному пасажирському транспорті (крім таксі) згідно з нормативами.

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.