Квартплата виросте восени

Август 22 10:44 2011

Із 1 жовтня в Рівному зросте тариф на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (квартплата). Збільшиться також вартість вивозу твердих побутових відходів, яка є складовою квартплати. Відповідне рішення ухвалили минулої п’ятниці на засіданні міськвиконкому.
За словами виконувача обов’язків начальника управління житлово-комунального господарства Володимира Лапюка, квартплата зросте приблизно на 16%, порівняно з діючим тарифом.

Комунальник пояснив, що востаннє квартплата підвищувалася у 2009 році, а тариф на вивезення сміття – у червні 2010-го. З того часу витрати житлово-експлуатаційних підприємств суттєво зросли, подорожчали електроенергія і пальне, витратні матеріали тощо. Тож попередній тариф не покривав витрат комунальників. Тому й був розроблений новий.
Один із членів виконкому, Андрій Бортнік, запропонував не підвищувати тариф на вивезення сміття, натомість виплатити комунальним підприємствам дотацію з міського бюджету. Однак не зміг дати пропозиції щодо джерел покриття цих витрат. Владці наголосили, що таких грошей у бюджеті, на жаль, немає, держава теж коштів не виділяє.
– Ніхто з нас не отримує задоволення від підвищення тарифу, – прокоментував ситуацію міський голова Рівного Володимир Хомко. – Але іншого виходу немає. Ми мусимо або підвищити тариф, або фінансово знищити підприємство. Для мешканців це неприємно, але по-іншому неможливо.

Наталія НИРКОВА

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.