Заява про екологічні наслідки діяльності

Август 18 10:21 2011

Робочий проект «Автозаправний комплекс (АЗК) на автодорозі Київ – Чоп, км 321+600 (ліворуч) на землях Білокриницької сільської ради Рівненського району Рівненської обл.» виконано, зокрема, згідно з:
1. Рішенням Білокриницької сільської ради Рівненського району Рівненської області №117 від 12.07.2007 «Про погодження надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки в оренду ТзОВ “Вест Ойл Груп”».
2. Розпорядженням Рівненської районної державної адміністрації Рівненської області від 08.07.2008 № 542 про погодження місця розташування об’єкта.
3. Містобудівними умовами і обмеженням №2-РР від 24.09.2009, виданими відділом містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Рівненської держад¬міністрації.
4. Відповідними документами, погодженнями, ТУ та ін.
Проектну документацію виготовлено МП «АДК» (м. Луцьк).
Територія для будівництва АЗК виділена на землях Біло¬криницької сільської ради Рівненського району Рівненської області. Ділянка обмежена з півночі автодорогою Київ – Чоп, з півдня, сходу та заходу до ділянки примикають землі Білокриницької сільської ради. Площа виділеної ділянки становить 0,97 га, земельна ділянка перебуває в оренді ТзОВ «Вест Ойл Груп» із цільовим призначенням для будівництва та обслуговування АЗК. Зелених насаджень на ділянці нема.
Проектом передбачається підсипання території майданчика і влаштування підпірної стінки з трьох сторін ділянки. Відведення поверхневих зливових вод передбачається по спланованій поверхні з місць забруднення нафтопродуктами до очисних споруд зливових вод, з решти території відведення поверхневих вод відкрите по рельєфу та проїздах у понижені місця.
Близькості до об’єктів природно-заповідного фонду чи їхніх охоронних зон, до прибережних захисних смуг, територій історико-культурного значення не виявлено.
На відведеній ділянці передбачено розміщення багатопаливного автозаправного комплексу, до складу якого, зокрема, входять: операторна з побутовими приміщеннями, магазином-мінімаркетом і куточком швидкого харчування; підземний резервуарний парк загальною місткістю 162,5 м3, у т.ч. 2 х 50 м3 і 2 х 25 м3 та один підземний 2-секційний резервуар місткістю 25 м3 (2х12,5 м3) для аварійного зливу пального, використовується одна секція 12,5 м3; навіс з паливороздавальними колонками (колонки 1-8); одна окремо розташована паливороздавальна колонка (колонка 9); стаціонарний заправник газом АГЗС, V = 10 м3 ; герметичний резервуар для збору господарсько-побутових стоків (V = 50 м3) та очисними спорудами; очисні споруди дощових стоків з герметичним резервуаром (V = 100 м3); протипожежні резервуари 4 х 50 м3.
Відповідно до зміни № 10 до ДБН 360-92 «Містобудування. Планування і забудова міських та сільських поселень» об’єкт проектованої діяльності за технологічними рішеннями належить до великих АЗС типу А. Для такої категорії АЗС кількість заправок автомобілів за годину становить > 150 одиниць включно, що відповідає пропускній спроможності > 1000 од/добу. Газозаправний пункт розрахований на заправку зрідженим вуглеводневим газом (пропан-бутан) до 120 авто/добу.
Видами впливів об’єкта планованої діяльності на довкілля будуть: викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря; небезпека забруднення підземних, поверхневих вод та ґрунтів: нафтопродуктами, зливовими стоками; госппобутовими стоками; відходами виробництва.
Водопостачання АЗК передбачене від запроектованої арт¬свердловини.
Відходами виробництва будуть: осад з очисних споруд зливових стоків – 1,80 т/рік; нафтопродукти, затримані на о.с. зливових стоків – 0,063 т/рік – вивозяться до спеціалізованих установ; тверді побутові відходи – 0,640 т/рік – вивозяться спецавтотранспортом комунальної служби до санк¬ціонованих смітників; відпрацьовані ртутьвмісні лампи – 10 шт./рік – мінімум два рази на рік вивозяться до спеціалізованих установ.
Розрахункові викиди за¬бруднюючих речовин від стаці¬онарних джерел по АЗС становлять (без урахування залпових): бензин – 0,1962 г/с, 1,6918 т/рік; бензол – 0,0008 г/с, 0,0071 т/рік; ксилол – 0,0005 г/с, 0,0042 т/рік; толуол – 0,0008 г/с, 0,0068 т/рік; граничні вуглеводні – 0,0672 г/с, 0,0695 т/рік; пропан — 0,0054 г/с, 0,1252 т/рік; бутан – 0,0054 г/с, 0,1252 т/рік.
Доведено недоцільність проведення розрахунку розсіювання забруднюючих речовин по всіх зазначених забруднюючих речовинах на ЕОМ. Розрахункові викиди забруднюючих речовин пропонується прийняти за гранично допустимі.
Проектом передбачено ресурсозберігаючі, захисні, віднов¬лювальні, компенсаційні та охоронні заходи з охорони довкілля, виконання яких забезпечує прийнятні, в межах нормативних, впливи об’єкта планованої діяльності на навколишнє природне середовище.
Замовник зобов’язується: отримати дозвіл на спецводокористування; укласти угоду на вивезення відходів виробництва; отримати дозвіл на викид забруднюючих речовин в атмосферу; отримати дозвіл на розміщення та ліміт на утворення і розміщення відходів виробництва; налагодити постійний контроль за якістю роботи очисних споруд зливових стоків, тимчасовим утриманням та своєчасним видаленням відходів виробництва, господарсько-побутових стоків; забезпечити сплату екологічного податку відповідно до вимог Податкового кодексу України; визначитись із системою контролю за виконанням природоохоронних заходів.

Замовник ТзОВ «Вест Ойл Груп»,
директор Романів М.П.
Генпроектувальник МП «АДК», м. Луцьк,
директор Шевчук Г.І.

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.