Вишитий рекорд повертається

Август 18 10:51 2011

Після п’ятирічної перерви у Рівному на День незалежності знову встановлюватимуть вишитий рекорд, а на центральному майдані відбудеться виставка унікальних українських строїв і свято хліба. Загалом же святкова програма має бути насиченою, рівнянам підготували безліч цікавинок: концерти, розваги, майстер-класи, фестивалі, виставки та ярмарки.
Святкування розпочнеться 23 серпня з відзначення Дня Державного прапора. В облмуздрамтеатрі відбудуться урочистості, а на майдані Незалежності юним рівнянам вручатимуть паспорти.
У День незалежності в храмах міста відправлять літургії і подячні молебні. У центрі міста відбудеться святкове віче. У парках і на площах – ярмарки, фестивалі, майстер-класи, концерти.
Зранку на майдані Незалежності розпочнеться акція «Вишитий рекорд-2011». До неї можуть долучитися всі охочі. Для цього потрібно 24 серпня з 9-ї до 15-ї години прийти на майдан у вишитому одязі та зареєструватися. Щоб зафіксувати рекорд, до Рівного приїде представник книги рекордів України. Нагадаємо, вперше «Вишитий рекорд» був встановлений у Рівному в 2006 році. Тоді на майдані Незалежності зібралося 3298 людей у вишиванках та одязі з елементами вишивки. Цього року представник Чернівців заявив, що їхнє місто побило наш рекорд, зібравши на центральній площі понад 4 тисячі осіб у вишиванках.
– Сподіваємося, що Рівне ще раз доведе, що тут є багато людей, які люблять і поважають українську культуру, – наголосив міський голова Рівного Володимир Хомко. – Цього року вирішили нагородити декого з учасників акції. В лотерею буде розіграно 20 призів.
Це подарункові видання творів Ліни Костенко, фотоальбом Олександра Харвата «Рівне на межі тисячоліть» і альбом «Культурна спадщина Рівненського краю».
Частиною цієї акції стане й виставка унікальних автентичних українських строїв «Музей віднайдених секретів», яка відбуватиметься цього дня на майдані Незалежності. По периметру майдану на подіумах будуть стояти манекени, одягнуті в стародавнє українське вбрання. Його нададуть музеї та приватні колекціонери.
Завершиться відзначення Дня незалежності акцією «Заспіва¬ймо гімн разом» і святковим салютом. Його, до речі, цього року забезпечуватимуть військові.

Наталя НИРКОВА

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.