Протести, намети, пікети

Август 18 12:26 2011

Хвиля протестних настроїв, спровокованих арестом лідерки всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» Юлії Тимошенко, далася взнаки і в Рівному. Минулої п’ятниці на майдані Незалежності з’явилося невеличке наметове містечко (8 наметів), а представники опозиційних сил заповзялися скликати позачергові сесії місцевих рад, аби ухвалити звернення до керівника держави проти політичних переслідувань.

Однак намірам депутатів не судилося справдитися. Як міська, так і обласна позачергові сесії не відбулися. Ініціатори зібрання не змогли переконати достатньо своїх колег-депутатів, щоб зібрати кворум.

У Рівнераді депутати від «Батьківщини» і «Свободи», які скликали сесію, мають разом 27 своїх представників. Для результативного голосування потрібно 28 обранців, адже в раді є 54 депутати. Однак для участі в позачерговій сесії 12 серпня зареєструвалося лише 25 чоловік разом із головуючим – секретарем Рівнеради Андрієм Грещуком. Тож засідання так і не розпочалося. Упродовж півгодини депутати намагалися дотелефонуватися до своїх відсутніх колег, але практично безуспішно. Хтось казав, що він у відпустці, хтось – у відрядженні, а інші виправдовували свою відсутність зайнятістю. Через 20 хвилин після запланованого часу початку засідання до зали прийшов депутат від «Єдиного центру» Сергій Паладійчук. Однак і цього поповнення виявилося замало для початку сесії. Зрештою депутати розійшлися, попередньо підписавши звернення до рівнян з приводу політичних переслідувань в Україні. У ньому співгромадян закликали до єднання. До речі, на сьогодні запланована чергова сесія Рівнеради. Автори звернення пообіцяли винести на її розгляд свій документ.

За схожим сценарієм розгорнулися події й на обласній раді. Щоправда, тут перед початком відбулося невеличке пікетування, в якому взяли участь 30-40 осіб із партійними прапорами «Батьківщини», «Свободи», УНП та «Фронту Змін». У сесійній залі теж було 25 депутатів разом із головуючим – першим заступником голови обласної ради Михайлом Кривком. Це менш як третина депутатів, обраних до обласної ради (80). На сесію прийшли представники тих політичних сил, на чию вимогу вона й була скликана: БЮТ, «Свобода», «Фронт Змін». Не було в залі представників провладних фракцій – Партії регіонів, литвинівців, представників «Нашої України» і «Всеукраїнського патріотичного союзу». Тож ні розпочати сесію, ні розглянути порядок денний депутати не змогли.

Тим часом довкола наметового містечка в центрі Рівного теж не спостерігається великого ажіотажу. До наметів час від часу підходять рівняни, їм вручають газети, листівки, охочі можуть залишити підпис на підтримку лідерки «Батьківщини».

Намети стоять у центрі міста цілодобово, організатори наметового містечка кажуть, що акція протесту безстрокова, адже спрямована проти згортання демократії і політичних переслідувань.

Наталя НИРКОВА

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.