Центр успішного бізнесу

Август 18 11:42 2011

Налагоджувати і розвивати бізнес рівненським підприємцям допомагає Центр підтримки підприємництва. Уже понад місяць він працює в Рівненській торгово-промисловій палаті. Фахівці пропонують діловим людям комплексний юридичний супровід із будь-яких правових питань, що виникають у їхній діяльності. Центр активно сприятиме виконанню стратегічного плану економічного розвитку Рівного. Про це нашому кореспондентові розповів віце-президент Рівненської ТПП Микола ЯРОЩУК.

– Миколо Миколайовичу, розкажіть, будь ласка, для чиїх потреб відкрито центр?

– Своїми досвідом і зв’язками ми можемо прислужитися всім – від малих приватників до великих акціонерних товариств. Краще починати з нульового циклу, зі стадії навіть не створення, а проектування, вибору організаційно-правової форми, розробки статуту, установчих документів. Це стосується і процесів ре­структуризації та реорганізації підприємства. Ми візьмемо на себе працю з підготовки оптимального й вичерпного комплекту документів під поставлене завдання. Далі – розробимо всі корпоративні процедури й документацію для внутрішнього обі­гу. Адже часто-густо навіть невдало складені трудові договори і прописані на скору руку інструкції, правила внутрішнього розпорядку чи положення про філії стають причиною тяганини або повного розвалу хорошої справи. Підприємець не повинен боятися перевірок, штрафів, а мати змогу зосередитися лише на справі. Погодьтеся, багато бізнесменів, особливо після введення Податкового кодексу, лише мріють про таке.

– Нині чимало розмов про рейдерів. Остання сенсація – спроба захвату Немирівського заводу. Таке може відбити охоту взагалі займатися виробництвом, найманим персоналом і майном.

– Інколи зачіпками для недруж­нього захоплення стають, здавалося б, абсурдні дрібнички в документах і договорах. Ми, як ніхто, знаємо, що в бізнесі дрібниць нема. Не дарма кожна фірма, яка себе поважає, завжди намагається працювати лише за власними договорами. Краще довірити розробку оптимальних поточних типових і всіх важливих угод досвідченим юристам. З такими документами підприємство убезпечить себе від несподіваних ризиків у майбутньому.

Фахівців центру варто залучити і до аналізу запропонованих угод. Ми наперед застережемо клієнта від запрограмованих, можливо, недобросовісними партнерами «під­водних каменів». Центр береться супроводжувати й хід виконання договорів, особливо у випадках, коли в співпраці щось не заладилось. Вчасно і грамотно адресовані претензії можуть згодом допомогти виграти справу в суді. До речі, позовні заяви та інші процесуальні документи теж повинні складати юристи, які весь час «у темі».

Кваліфікований правовий супровід – вирішальний фактор безпеки в операціях із рухомим і нерухомим майном під час купівлі, продажу, оренди, суборенди земельних ділянок, офісів, промислових і складських приміщень. Такі реалії часу, й легковажити ними, повірте, небезпечно.

– А щодо розширення ринків закупівель і збуту, отримання інвестицій, інвестування?

– Цього бажають усі, але більшість не уявляє реальних шляхів. У липні в нас був віце-президент Українсько-Португальської торгової палати Мігеле Лопес да Куня. Він озвучив список бізнесових ініціатив, їхня сторона цікавиться Рівненщиною. А наші підприємці, ті, хто досі не співпрацює з ТПП, навіть не знають, що ми можемо вивести їх на Португалію.

Те саме з Австрією. Їхнє посольство готує презентацію України у Відні. Австрійці, як приймаюча сторона, беруть на себе всі витрати за участь у форумі. Потрапити в групу можна до 13 вересня.

У наших найближчих планах – допомогти рівнянам освоїтися на Кіпрі. Нагадаю і про давніх партнерів Рівненської ТПП – з Польщі, Німеччини, Великобританії, Словаччини, Чехії, Литви, Латвії, Угорщини. На їхніх теренах ми – вправні лоцмани.

– Усім відомо, що ТПП давно працює в цьому напрямі.

– Змінилися запити. Підприємці хочуть отримати все в комплексі й швидко: чи доцільно продавати продукцію рівнян у тій чи іншій країні, чи потрібно купувати саме там, чи потрібні спеціальні ліцензії або сертифікати? Чимало запитань виникає  щодо інвестування або отримання інвестицій, фондового ринку. Центр надасть інформаційно-консультаційні послуги, допоможе розібратися з нюансами законодавства країн, навчить фахівців і водночас допоможе практично. І при цьому ми активно просуватимемо підприємства, які працюють або тільки починають діяль­ність, адресуватимемо клієнтам інформацію зацікавлених фірм. Ми беремо на себе функції модератора бізнесу своїх партнерів. Самотужки на те саме підприємцеві потрібно буде викласти нереально великі кошти.

Спілкувався
Сергій СНІСАРЕНКО

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.