Ювілей Пересопницького Євангелія відзначатимуть масштабно

Август 17 09:26 2011

29 серпня країна відзначатиме 450-річчя української Першокниги. До цієї дати в селі Пересопниця звели культурно-археологічний центр, музейний комплекс «Княже місто», відтворили фортифікаційні споруди, привели до ладу майже 50 кілометрів доріг, які ведуть до села, збудували в’їзні арки.
Грандіозний проект обійшовся майже в 15 мільйонів гривень: 10 мільйонів виділила держава, 3 – обласний бюджет, не пошкодували коштів благодійники й меценати. Серед запрошених на свято до Рівненщини – всі перші особи держави.

Про дійство, яке відбуватиметься в Пересопниці 29 серпня, розповіли голова облдержадміністрації Василь Берташ і його заступник Олексій Губанов.
– Не так давно проект «Пересопниця» був мрією. Нині ж він фактично завершений. Днями в Пересопниці працюватиме робоча комісія зі здачі об’єкта, – розповів очільник області. – У рамках проекту суттєво поліпшили інфраструктуру навколишніх сіл. Їх жителі користуватимуться газом, влада подбала про освітлення сільських вулиць, з’являться й нові робочі місця для місцевих мешканців.
Усі, хто завітає на свято Першокниги, зможуть побачити показові бої історичних реконструкторів, переглянути виставку старовинної зброї, відвідати різноманітні майстер-класи, послухати концерт учасників започаткованого міжнародного фестивалю «Блага вість Пересопниці», почастуватися стравами з поліської кухні на фестивалі «Кулінарна спадщина».
– Проект «Пересопниця» від початку створювався як постійно діючий, – наголосив Олексій Губанов. – Тут буде культурний осередок, де відбуватимуться фестивалі та форуми районного, обласного і міжрегіонального значення.
Але найголовніше, на чому особливо наголосив губернатор, – Пересопниця стане визначною візиткою Рівненщини. На його думку, вона перетворюється на популярний туристичний центр, сюди потягнуться численні любителі старожитностей з України і з-за кордону.
Сергій СНІСАРЕНКО

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.