Івашинюта Олександр Михайлович (Сашко Невже)

Август 16 09:15 2011

Івашинюта Олександр  Михайлович  (Сашко Невже) – артист-вокаліст естради

депутат обласної ради, заступник голови комісії обласної ради з питань науки, культури,  освіти і духовності.

Народився 7 червня 1964 року в с. Мала Любаша Костопільського району Рівненської області. Дружина – Івашинюта Тетяна Михайлівна. Має сина Михайла й дочку Неллі.

Освіта вища. Закінчив Рівненський державний гуманітарний університет за спеціальністю «музичне мистецтво»

Великим вкладом у формування себе як артиста Сашко Невже вважає терпіння та підтримку своєї родини, сім’ї та зокрема своєї дружини.

«Зірка локального масштабу», як називають Сашка Невже журналісти, ніскільки не цурається своєї малої батьківщини. Маючи за плечима музичну школу, Олександр Івашинюта у 1979 році починає творчу діяльність, навчаючись у м. Українка на Київщині в чудового педагога-мультиінструменталіста Олександра Шульги. У 1983 році, проходячи військову службу, Олександр отримує золоту медаль за музичні досягнення. Доля зводить його з гуртом «Трипілля», де молодий музикант здобуває перші професійні навики. За словами самого Сашка, ще деякий час після 1986 року він гастролює у складі цього гурту, проте вже у 1987-му повертається на рідну Костопільщину. Того ж року рівненський автор та виконавець Олександр Івашинюта створює гурт «Невже», який стає дипломантом фестивалю «Червона рута – 1991». Та невдовзі кожен із учасників гурту зайнявся своєю справою. О. Івашинюта засновує власну студію (2000 р.). З 2001 року знайомиться та починає співпрацювати разом з саундпродюсером Сергієм Попиком, чий талант і професіоналізм цінує дуже високо. Разом вони починають історію студії звукозапису “Nelly Studio” та “Центру Пісень”. Відтоді, як розповідає сам Сашко, разом з Сергієм і зайнявся сольною естрадною кар’єрою та написанням власних пісень. Сценічний псевдонім Сашко Невже офіційно з’являється в музичних колах 2002 року.

У 2003–2004 рр. Сашко Невже має постійні спільні гастролі по Україні зі Степаном Гігою. Найуспішніший альбом Сашка Невже «Намальовані сни» (2007) творився шість років. «Ми з Сергієм його не просто писали, ми його викохували», – розповідає виконавець. Впродовж 2004–2005 років студія працює над мистецьким проектом етнотеатру «Дуліби». 2005 року вступає до Рівненського гуманітарного університету.

Нині Сашко Невже разом із Сергієм Попиком займається продюсуванням молодих виконавців, чиї імена вже стали відомі широкому загалові або ж незабаром зазвучать гучніше: Тетяною Ширко, яка посіла друге місце на «Новій хвилі – 2010», Мілою Нитич (отримала спеціальний приз від Алли Пугачової на конкурсі «Нова хвиля – 2009»), Марією Златою, київським гуртом «Імир», талановитою співачкою Тетяною Полюхович. “Центр Пісень” та “Nelly Studio” постійно співпрацює з народним артистом України Степаном Гігою, Степаном Гігою молодшим, заслуженою артисткою України Квітославою, рокабіллі- гуртом “От Вінта”, “Юркеш”. В списку досягнень та співпраць вже великий перелік артистів та колективів. На даний час триває робота по підготовці молодих перспективних співаків на міжнародні конкурси, зокрема “Нова хвиля” та “Євробачення”.

Член партії ВО «Батьківщина» з 2005 року.

Обраний депутатом Рівненської обласної ради VI скликання.

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.