Вишитий рекорд – повертається

Август 15 16:57 2011

фото: radiotrek.rv.ua

Після пятирічної переви у Рівному на день Незалежності знову встановлюватимуть «Вишитий рекорд», а на центральному майдані відбудеться виставка унікальних українських строїв та свято хліба. Загалом же святкова програма обіцяє бути насиченою, рівнянам підготували безліч цікавинок: концерти, розваги, майстер-класи, фестивалі, виставки та ярмарки.
Святкування розпочнеться 23 серпня з відзначення дня державного прапора. В облмуздрамтеатрі відбудуться урочистості, а на майдані Незалежності юним рівнянам вручатимуть паспорти.
На день Незалежності в храмах міста відправлять літургії і подячні молебні. У центрі міста відбудеться святкове віче. У парках і на площах – ярмарки, фестивалі, майстер-класи, концерти.
А вже з 9 години на майдані Незалежності розпочнеться акція «Вишитий рекорд-2011». До неї можуть долучитися всі бажаючі. Для цього потрібно 24 серпня з 9 до 15 години прийти на майдан у вишиваному одязі та зареєструватися. Щоб зафіксувати рекорд до Рівного приїде представник книги рекордів України. Нагадаємо, вперше «Вишитий рекорд» був встановлений у Рівному у 2006 році. Тоді на майдані Незалежності зібралося 3298 людей у вишиванках та одязі з елементами вишивки. Цього року представник Чернівців заявив, що їхнє місто побило наш рекорд, зібравши на центральній площі понад 4 тисячі осіб у вишиванках.
– Ми сподіваємося, що Рівне ще раз доведе, що тут є багато людей, які люблять і поважають українську культуру, – наголосив міський голова Рівного Володимир Хомко. – Цього року вирішили нагородити декого з учасників акції. В лотерею буде розіграно 20 призів.
Це подарункові видання творів Ліни Костенко, фотоальбом Олександра Харвата «Рівне на межі тисячоліть» та альбом «Культурна спадщина Рівненського краю».
Частиною цієї акції стане й виставка унікальних автентичних українських строїв «Музей віднайдених секретів», яка відбуватиметься цього дня на майдані Незалежності. По периметру майдану на подіумах будуть стояти манекени, одягнуті в стародавнє українське вбрання. Його нададуть музеї та приватні колекціонери.
Завершиться відзначення Дня незалежності акцією «Заспіваймо гімн разом» та святковим салютом. Його, до речі, цього року забезпечуватимуть військові.

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.