Мельник Петро Володимирович

Август 13 10:52 2011

?Мельник Петро Володимирович – ректор Національного університету Державної податкової служби України, доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України, народний депутат Верховної Ради України.

Народився 18 червня 1957 року на Рівненщині, у робітничій багатодітній родині.

У 1976 році закінчив Ірпінський індустріальний технікум, у 1984 – Київський технологічний інститут легкої промисловості, звання магістра ділового адміністрування отримав після закінчення Київського економічного університету у 1996 році. У 2002 році закінчив юридичний факультет Академії ДПС України. Трудову діяльність розпочав у 1978 році в Ірпінському індустріальному технікумі, а з 1991 року очолив його.

П.В. Мельник – керівник нової генерації, сформований умовами незалежності України. Його нові прогресивні погляди на значення вищої освіти у формуванні нового покоління громадян України дали можливість широко застосувати нестандартні підходи до освітянського процесу.

Завдяки його науково-творчій ініціативі та організаторському таланту навчальний заклад за короткий термін із середнього спеціального зріс до сучасного вищого навчального закладу IV рівня акредитації, у якому сьогодні на 7 факультетах навчається понад 10 тисяч студентів і курсантів за міжнародною ступеневою системою: бакалавр – спеціаліст, магістр.

П. Мельник сприяв створенню у структурі вузу Науково-дослідного центру з проблем оподаткування, Науково-дослідного інституту фінансового права, Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів Державної податкової служби.

Завдяки своїй науковій та політичній далекоглядності П.В. Мельник вивів університет на рівень міжнародної співпраці. Налагоджено конструктивні наукові зв’язки з рядом міжнародних організацій, навчальних і наукових установ США, Німеччини, Канади, Великобританії, Швеції, Данії, Росії, Білорусі, Узбекистану, Молдови тощо.

Основними напрямами наукової діяльності П.В. Мельника є проблеми економічного та правового забезпечення податкової політики держави. Він є автором понад 100 наукових праць, цілого ряду монографій, автором і співавтором 16 підручників і навчальних посібників, де висвітлюються проблеми оподаткування.

Як педагог, П.В. Мельник розвиває психологічно-гуманістичний зміст навчання і виховання молоді. З його ініціативи й безпосередньої участі розроблена і втілюється у життя концепція гуманітарної освіти, що передбачає координацію і систематизацію викладання соціогуманітарних дисциплін з урахуванням професійної спеціалізації навчального закладу.

У 1998 році П.В. Мельника обрано до Парламенту України, де він був заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. У його депутатському доробку 8 законопроектів та більше 200 поправок, доповнень до інших законопроектів, які в більшості ухвалені Верховною Радою України. У 2001 році Парламент України прийняв, а Президент України підписав Закон України «Про державно-правовий експеримент розвитку місцевого самоврядування в м. Ірпені, селищах Ворзель, Буча, Гостомель, Коцюбинське Київської області», співавтором якого є П.В. Мельник. Сьогодні він є головою координаційно-наглядової ради щодо реалізації цього Закону України у життя.

У 2006 році Мельник П.В. знову обраний до Верховної Ради України по багатомандатному загальнодержавному округу Партії регіонів. Він є заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету.

П.В. Мельник проводить активну громадську діяльність. Він обраний до науково-консультативної ради при Верховному Cуді України, є заступником голови Спілки юристів України, членом Колегії ДПА України, представником Всесвітньої асоціації юристів в Україні. Його обрано співголовою Ради міжнародної громадської організації «Ліга захисту прав платників податків», членом координаційної ради Всеукраїнської громадської організації «Антикорупційний форум».

Нагороджений орденами «За заслуги» ІІІ та II ступеня, медаллю «За трудову відзнаку», за особливі заслуги перед українським народом – Почесною грамотою Верховної Ради України.

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.