Красько Микола Вікторович

Август 13 14:05 2011

Красько Микола Вікторович  — генерал-лейтенант.

Народився 25 вересня 1953 року в селі Крупове Дубровицького району на Рівненщині. Одружений, має доньку Оксану.

Після закінчення середньої школи став курсантом Калінінградського вищого військового авіаційного училища. Проходив службу в Збройних силах СРСР.  Після звільнення в запас у зв’язку з пораненням працював у Клесівському державному лісовому господарстві на посадах техніка-лісовода та завідуючого виробництвом. У 1978 році закінчив Українську сільськогосподарську академію.

З 1974 по 1997  роки проходив службу в спецпідрозділах внутрішньої служби МВС СРСР та МВС України, де отримав звання полковника внутрішньої служби та полковника міліції. В 1985 р. закінчив Академію МВС СРСР. В 1997 році наказом Міністра МВС України був відкомандирований для проходження служби в новостворене Міністерство з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, де проходив службу на посаді начальника головного управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, заступника голови Рівненської облдержадміністрації з цивільної оборони, керівником міжрегіонального центру з надзвичайних ситуацій п’яти областей (Вінницької, Тернопільської, Хмельницької, Житомирської та Рівненської областей).

Член Антитерористичного штабу при Управлінні СБУ в Рівненській області.

За час проходження служби військовослужбовці військ цивільної оборони та працівники аварійно-рятувальних служб головного управління брали участь у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру як на території області так і в інших областях нашої держави. Це будівництво захисних дамб від дій весняної повені та літніх дощових паводків, наведення понтонно-мостових переправ, через річки Горинь, Стир, Случ в Сарненському, Березнівському, Дубровицькому та Зарічнянському районах. Допомога постраждалому населенню Закарпаття під час повені та паводків в 1998 та 2000 роках, ліквідації наслідків трагедії на Скнилівському літовищі у 2002 році, а також проведення аварійно-рятувальних робіт з ліквідації надзвичайних ситуацій регіонального та державного рівнів на Волині, Вінничині, Тернопільщині, Одещині тощо.

Депутат Рівненської обласної ради п’ятого (2006-2010 рр.) та шостого (2010-2015 рр.) скликання.

Приймав участь у відродженні Національного університету «Острозька академія» і створенні на його базі обласного ліцею-інтернату з посиленою військо-фізичною підготовкою. Радник голови Рівненської облдержадміністрації, голова Благодійного фонду підтримки Рівненської обласної організації інвалідів війни та збройних сил.

Постійно, як депутат проводить прийом громадян, військовослужбовців  та ветеранів Збройних сил України, працівників силових структур, постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи та надзвичайних ситуацій. Переймається їх проблемами, умовами життя та соціального захисту.

За період служби нагороджений:медалями СРСР ,відзнакою Президента України – медаллю «За бездоганну службу» ІІІ ступеня ( 1999 р.),почесною відзнакою МНС України ( 2000 р), срібною медаллю «5 років Міністерству надзвичайних ситуацій» ( 2002 р), медаллю «10 років МВС» (2002 р), медаллю « За спорудження IV блока Рівненської АЕС» (2004 рік), орденом « За заслуги» ІІІ ступеня ( 2004 р), медаллю « 15 років Збройних сил України» ( 2007 р.), почесною грамотою Верховної Ради України ( 2009 р.),орденом «За Перемогу» (2011 р.).

За розбудову і заслуги перед Українською Православною Церквою   нагороджений орденами Дмитра Солунського IV ступеня ( 2001 р.),Святого Рівноапостольного князя Володимира ІІІ ступеня ( 2003 р.),Святого Рівноапостольного князя Володимира ІІ ступеня ( 2004 р.).

Захоплення: книги, природа, спорт – теніс, плавання. Девіз життя:  «Робити людям добро і не зупинятись на досягнутому».

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.