Як рівняни зберігають гроші: опитування

Август 12 15:10 2011

До гривні довіри немає, тому ми звикли тримати заощадження в доларах. Але як грім серед ясного неба нас налякала загроза заокеанського дефолту. Українцям тепер кажуть, що й «зелені президенти» можуть не врятувати їхні заощадження. Купівельна спроможність гривні тане. І на депозитах тримати її небезпечно: у пам’яті не стерлися викрутаси із замороженими вкладами. А про акції чи трастові фонди краще й не нагадувати: після ваучерної приватизації фондовий ринок у більшості асоціюється хіба що з грою в наперстки. Навіть золото і нерухомість (якщо, звісно, йдеться не про мільйонні активи) не гарантують зароблене від знецінення. Сподіваючись, що прості люди зі своєю житейською мудрістю завжди знайдуть вихід із будь-якої ситуації, ми запитали, ЯК РІВНЯНИ ЗБЕРІГАЮТЬ ГРОШІ. Можливо, до їхньої думки дослухаються експерти-економісти і державні мужі й відтак врятують для нас скарбницю всієї держави.

Тамара ЛАЗАРЧУК,
власниця мистецької галереї:

– Я ніколи не ставила собі за мету заробляти і складати «зайві» гроші. А якщо вони з’являються, стараюся використати їх уже сьогодні. Відразу «конвертую» кошти у ті речі, які зроблять мене щасливішою: витрачаю їх на цікаві поїздки, подарунки собі, близьким чи друзям, організацію виставок. Часто купую картини. Банкам не вірю і гроші в депозитах ніколи не тримала: обіцяючи додаткове молоко, вони ладні забрати всю корову. Нині живу у власному будинку на своїй землі. Навіщо мені гроші, в мене все своє: вода в криниці, городина, фрукти, яйця, сало. А навколо – чудовий ліс, дивна природа. Я зрозуміла, що зайві кошти лише створюють додаткові проблеми, це – зайвий головний біль. І «на чорний день» ніколи не відкладаю. Це ж, виходить, що його потрібно чекати? Так він і прийде!

Галина КУЛЬЧИНСЬКА,
заступник міського голови:

– На жаль, якось так виходить, що заощаджень особливих ми не маємо. Видно тому, що живемо на зарплату, а вона не є аж такою великою ні в мене, ні в чоловіка. Безперечно, ми не бідуємо, але й не шикуємо. Тому про заощадження можу говорити більше у теоретичному плані. Знаю тільки, що, ситуація, коли у нас, в Україні, власна грошова одиниця не виконує ролі накопичення, а населення намагається заощаджувати у валюті – іноземній, є абсолютно неприпустимою і надзвичайно загрозливою для всієї української економіки. Особливо зараз – у період кризи.

Олександр ІОЛТУХ, службовець:
– Настали скрутні часи, тож заощаджень не робимо. Більшу частину зароблених коштів витрачаю на погашення іпотечного кредиту. 4 роки тому придбав будиночок у селі. Тоді оформив валютний кредит, бо долар був дешевий. Тепер же курс виріс удвічі, а зарплата – ні. Тож розраховуватися з банком іноді досить складно.

Микола, студент:
– Я ще навчаюся у виші, тому власних коштів заробити не встиг. Живу за гроші батьків. Але якби я й мав гроші, то, мабуть, дуже добре подумав би, перш ніж покласти їх у якийсь банк. Адже тепер вони такі ненадійні. Найперше потратив би гроші на самоосвіту, вивчення іноземних мов, подорожі.

Мирослава Романюк,
приватний підприємець:

– Усі гроші, що надходять на рахунок фірми, більш як день там не затримуються, відразу розраховуємося з постачальниками. Власні гроші вкладаю в майбутнє дітей. На навчання скільки не витрачай – мало. Але це – надійні інвестиції, вони повернуться, примножаться. Маю будинок, автівку, люблю подорожувати. Грошей завжди бракує, а витрат багато. Якби був хоча б невеликий надлишок, можливо, відкладала б. А поки що доводиться користуватися кредитами.

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.