Облводоканал запровадив сезонні нарахування за воду

Август 12 13:45 2011

Усе більше рівнян усвідомлюють: щоб економити, потрібно рахувати.

Рахунки за воду із значно більшими сумами отримали за червень рівняни, які мешкають у власних будинках і не мають лічильників. Занепокоєні люди спочатку й не зрозуміли, що то таке: новий тариф чи якась помилка. Як виявилося, ні те, ні інше. Водопостачальна компанія додатково нарахувала споживачам за сезонні витрати води: на полив, на миття транспорту тощо.

Ці норми споживання існували давно, однак раніше вони нараховувалися лише окремим споживачам, про яких водоканал мав детальні відомості. Тепер же цю роботу систематизували і нові рахунки надіслали практично всім.

Маєш город – плати більше
Пані Антоніна пенсіонерка, мешкає із чоловіком у батьківському будинку, у них є невелика ділянка землі. Городини не садять, бо не мають здоров’я землю обробляти, практично всю територію біля хати займає сад, посаджений ще батьком пані Антоніни. Яким же було здивування жінки, яка в липні отримала рахунок за воду на суму понад 300 гривень. Звернулася до водоканалу, а там їй пояснили, що донарахували додаткові кошти за полив, згідно з розмірами ділянки, на якій розміщене її господарство. З таким рішенням жінка не погодилася. Тож до її господи прибула спеціальна комісія, яка обстежила житлові умови. Після цього сума в рахунку суттєво знизилася.
У водоканалі нам пояснили, що додаткові нарахування для громадян, які мешкають у приватному секторі і не мають лічильників, явище сезонне. А якщо споживач не згоден із нарахуваннями, може викликати до себе спеціальну комісію, яка все перевірить.
– Встановлення додаткової плати за полив – це не дивина, – пояснив ситуацію директор обласного виробничого комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства «Рівнеоблводоканал» Сергій Дзезик. – В Україні така практика є давно. Ми теж раніше здійснювали такі нарахування на підставі баз даних споживачів, які є на підприємстві. Щоправда, ця робота була несистемною. Тепер же уточнюємо інформацію і, відповідно, нарахування стають більшими. Що ж до самих норм споживання, то вони затверджені Рівненською облдержадміністрацією. Загалом таких норм є аж 68, ми донарахували споживачам за полив городів і миття автомобілів. Щоб не мати зайвих платежів, радимо нашим користувачам встановлювати лічильники. Аби платити лише за те, що спожито. Хоча є випадки, коли людям не вигідно ставити прилад обліку води. До нас звернувся один чоловік, якого обурив великий рахунок за воду. Коли ж наші працівники побували в нього вдома, то побачили, що вода використовується навіть понаднормово. Адже в будинку мешкав не лише господар, а ще 4 членів його родини, які там не були зареєстровані. Воду активно використовували для особистих і господарських потреб. Здебільшого після візиту членів спеціальної комісії всі питання у споживачів відпадають.

Рахувати – означає економити
Норми споживання, про які йшлося вище, затверджені ще у 1995 році. Це середній показник витрат води для мешканців та різноманітних установ, вирахуваний у літрах на добу. У них враховані побутові умови, полив насаджень і миття прилеглої території, а також наявність домашніх тварин і транспорту в користуванні. Наприклад, встановлено, що на миття легковика вручну зі шланга витрачається 300 літрів на добу. А на поливання газонів і насаджень на присадибних ділянках – 6 літрів на квадратний метр. Утримання в господарстві свині тягне за собою використання 25 літрів води щодоби, курки – одного літра, кролика – 3 літрів, а на кота чи собаку мало б використовуватися щонайменше 10 літрів на добу.
Зміни до законодавства про житлово-комунальне господарство, датовані 2004 роком, дали право водопостачальним компаніям розробити нові норми споживання, відповідна методика була розроблена в 2005 році, повідомили нам в обласному управлінні ЖКГ. Однак облводоканал нових норм поки що не розробив, а користується попередніми. В управлінні наголосили, що розробка нових норм споживання – досить складна і тривала процедура, яка передбачає залучення експертів і науковців. Тож коли вони будуть розроблені і погоджені – сказати тяжко. А на нові, підвищені рахунки за воду ніхто з мешканців не скаржився, лише раз зверталися за роз’ясненням, розповіли в управлінні.
Кращим виходом у цій ситуації є встановлення лічильників – в один голос радять і експерти, і комунальники.
– Тоді будемо платити не за віртуальні обсяги, а за фактично спожиту воду, – наголошує генеральний директор асоціації «Компанії «Експерт-Рівне» Людмила Туровська. – Ніхто не відмовляється від встановлення лічильника для визначення величини спожитої електроенергії. Так само невдовзі буде і з приладами обліку води. З цим погоджуються власники господарств, з якими мені доводилося зустрічатися. Тим більше що Рівнеоблводоканал обіцяє, що при встановленні лічильника оплата за полив зелених насаджень за травень-червень не буде нарахована.
Лічильник та його встановлення в середньому може обійтися в 250-300 гривень. Можливо, знадобляться додаткові кошти на встановлення фільтрів, заміну труб. Після встановлення лічильника його потрібно повірити і зареєструвати. Встановлення може здійснити фірма, яка має відповідну ліцензію. Нині трохи більше ніж 50 відсотків рівнян мають в оселях лічильники на воду. В останні тижні кількість охочих обладнати свої оселі такими приладами суттєво збільшилася. За даними дочірнього підприємства водоканалу, яке займається встановленням лічильників, у травні було встановлено 127 приладів обліку, у червні – 137, в липні – 233, а вже на серпень подано 230 заявок. Тобто все більше рівнян усвідомлюють: щоб економити, потрібно рахувати.
Наталія НИРКОВА

  Categories:
write a comment

2 комментария

  1. Сентябрь 05, 14:23 #1 Вова

    У мене три коти і собака, то що мені віддати їх у водоканал, щоб вони їх втопили?

    Reply to this comment
  2. Сентябрь 06, 10:56 #2 Наталка Poltavka

    Якби настав той день, коли б зачинилися всі лазні й сауни Рівного, і в Хомка зламався бойлер — хай би він похлюпався у тазіку.

    Reply to this comment

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.