Мосієвич Олександр Степанович

Август 12 16:55 2011

Мосієвич Олександр Степанович – проректор із заочної форми навчання Рівненського державного гуманітарного університету.

Народився 3 січня 1948 року у с. Смородськ Дубровицького району Рівненської області. Батько – Мосієвич Степан Антонович. Мати – Мосієвич (Стрибулевич) Любов Федорівна. Дружина – Мосієвич (Кузьмич) Антоніна Василівна. Має четверо дітей: дочок Аллу (1976 р. н.), Тетяну (1985 р. н.), Юлію (1989 р. н.) та сина Романа (1979 р. н.)

Освіта вища. Закінчив Рівненський державний педагогічний інститут, фізико-математичний факультет (1965–1970 рр.) за фахом вчитель фізики і математики середньої школи. Закінчив аспірантуру при Київському державному педагогічному інституті за фахом „теплофізика” (1973–1976 рр.) В 1983 р. захистив дисертацію на тему: „Дослідження впливу електричних і магнітних полів на внутрішній масопереніс в твердих дисперсних системах різної фізико-хімічної природи” за фахом „теплофізика” в Одеському університеті ім. І.І. Мечникова.

Свій трудовий шлях розпочав на посаді стажиста-дослідника у Київському державному педагогічному інституті (1970–1973 рр.). З 1973 до 1976 р. був аспірантом у Київському державному педагогічному інституті на кафедрі фізики. З 1976 до 1999 р. був викладачем, старшим викладачем та доцентом кафедри фізики Рівненського державного педагогічного інституту. З 1999 року і по даний час обіймає посаду проректора із заочної форми навчання та є професором кафедри фізики Рівненського державного гуманітарного університету. З 1986 р. і по даний час (за винятком з 04.1995 р. до 09.1997 р.) є головою профкому Рівненського державного педагогічного інституту, а нині Рівненського державного гуманітарного університету.

Здобув ряд почесних звань та нагород, а саме: за сумлінну працю, особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів, плідну науково-педагогічну діяльність нагороджений Почесною грамотою МОіН України (2004 р.); Почесними грамотами Рівненської облдержадміністрації (2004, 2011 рр.); Почесною грамотою Рівненської обласної ради (2007 р.) та нагрудними знаками МОіН України „Відмінник освіти України” (2000 р.), „Петро Могила” (2008 р.).  За багаторічну громадську діяльність відзначений Почесною грамотою Федерації профспілок України, пам’ятним дипломом та кількома подяками ФПУ, Почесною грамотою ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, почесними грамотами і подяками обласної ради профспілки освітян, нагороджений нагрудними знаками Федерації профспілок України „Профспілкова відзнака” (2008 р.) та «Заслужений працівник профспілки працівників освіти і науки України» – «Золота відзнака» (2011 р.).

Опублікував багато наукових праць, серед них: «Фотометрія. Геометрична оптика», «Фізика атомного ядра та елементарних частинок», «Загроза духовного зубожіння молоді», «Марія Склодовська-Кюрі – людина світу, педагог, вчений», «Особливості гігротермічної обробки природної полімерної речовини в електричному колі», «Масо- і теплоперенос у дисперсних тілах за дії електричних полів».

Вільно володіє російською мовою. Захоплюється рибалкою та полюванням. Девіз життя: «Завжди йти на зустріч людям».

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.