Людмила Туровська: «Мені і без Верховної Ради в Рівному роботи вистачає»

Август 12 12:25 2011

Людмила Туровська одна з найактивніших депутатів Рівнеради. Вона та її помічники займаються різноманітними питаннями, зокрема, консультаціями з жеками, обленерго, теплопостачальними підприємствами, водоканалом. До її офісу рівняни постійно приходять за роз’ясненнями. Її помічників вже в обличчя впізнають люди на окрузі, адвокати, нотаріуси та чиновники в різних установах.

– Мешканці вашого округу нещодавно отримали інформаційну листівку з переліком тих справ, які ви вже зробили чи робите як депутат. Що це, передвиборча агітація?
– Це звіт про зроблене за півроку в статусі депутата міської ради.
– Але навіщо?
– Як навіщо? Люди мене обрали, щоб я представляла їхні інтереси в раді. Вони чекають, що допоможу вирішити їхні проблеми. У цієї листівки подвійне призначення. По-перше – розповісти про те, що вдалося зробити, і про те, що не вийшло, аби люди знали реальний стан справ. По-друге, щоб виборці знали, чому ті чи інші питання не вдалося вирішити і що для того, аби зрушити їх з місця, потрібна їхня допомога і підтримка. Депутат не чарівник і всього сам не може зробити, але коли в нього є підтримка виборців – тоді можна досягти більшого. А проблем накопичилось багато. І тих, які виникли нещодавно, і тих, які вже мають чималенький термін давності.
Ось, наприклад, є одна проблема, яка тягнеться з 2004 року. Тоді було укладено договір між фірмою «Альянс-Вест» і міськрадою щодо оренди цією фірмою двох земельних ділянок для будівництва торгових закладів на вулиці Пересопницькій. Технічна документація з надання земельних ділянок в оренду була погоджена управлінням земельних ресурсів, яким на той час керував Петров.
Підприємство планує зводити торговий заклад на пішохідному бульварі, який з’єднує театр і продуктовий ринок, ущільнюючи забудову і зменшуючи цим самим зону зелених насаджень. Другий торговий заклад хоче звести поруч, на прибудинковій території будинку №6, що на вулиці Полуботка. Мешканці цього дому позбавлені будь-яких умов нормального проживання: немає двора, а отже ніде сушити білизну, чистити килими, немає лавочок, дитячого майданчика тощо. У них і так вікна виходять на базар, а через двір постійно ходить маса людей і їздять машини з товаром, то в мешканців забирають навіть ті клапті прибудинкової території, які ще лишились. Не буде де навіть погуляти з дитиною. Якщо забудують ці ділянки, то люди ще й втратять фінансово.
– Яким чином?
– Спорудження нового будинку у дворі вже існуючого або у сквері перед його вікнами автоматично зменшує вартість житла у першому. Ви б купували собі квартиру біля ринку, де весь час галас і навіть немає двору? Є й інша неприємність. Коли зводили ці будинки, то для них прокладали відповідні комунікації. Ніхто й ніколи не планував районів з урахуванням тотального ущільнення забудови у майбутньому. Отож, із часом у вас починаються проблеми з водопостачанням, комунікаціями… А це все – ваші сусіди. Їхнє технічне оснащення новіше і значно потужніше.
Я отримала звернення від мешканців сусідніх будинків, біля яких розташовані згадані ділянки. Вони стурбовані можливим погіршенням технічного стану будинків і перевантаженням мереж водопостачання та каналізації.
Схожа проблема в районі вулиці Кавказької. Там, між будинками на Кавказькій, 15 і Набережній, 34, майже зовсім немає прибудинкової території, але й на тому клаптику, що є, збиралися спорудити п’ятиповерхову будівлю.
– Які ще проблеми, на ваш погляд, потребують вирішення?
– Двори. Точніше, їхня відсутність у деяких районах міста. Особливо там, де перші поверхи займають
офіси та магазини. Думаю, тут місту варто було б допомогти.
– Як саме?
– Візьміть до прикладу будинок на Соборній, 156. Це якраз біля Пересопниці. Весь перший поверх цього будинку і сусідніх займають десяток магазинів, склади, ресторан, кафе, бістро, аптека, стоматологія, галерея. В них гарні фасади, але якщо зайти в двір, то він просто знищений. Звісно, можна закидати це місту, що, мовляв, влада має заасфальтувати і облаштувати двір. Але чому б власникам цих закладів і офісів не зібратись і разом облаштувати двір? Адже це їхні автомобілі тут їздять щодня, це до їхніх магазинів і кафе по кілька разів на день підвозять товар.
– Ви часто говорите про проблеми, пов’язані з річкою Устя, чи є якісь зміни в цій сфері?
– Стан річки й підтоплення, які є на довколишніх вулицях – це проблеми, що накопичувалися роками. Зараз ми працюємо над їх вирішенням. Є й такі ситуації, які можна вирішити вже сьогодні. Було б лише бажання відповідальних служб. Візьміть, наприклад, прохід понад річкою в проміжку між двома мостами: на проспекті Миру та вулиці Князя Володимира. Там удень ходити страшно. Все заросло, майже хащі. Три дерева вже рік лежать звалені вітром і гниють у річці, а ще три – засохли і скоро впадуть. Потрібно, аби відповідні служби просто виконали свою роботу і розчистили ці завали. Але весь час знаходиться щось «більш термінове».
– Ходять чутки, що така ваша активність пов’язана з тим, що ви зібралися йти у Верховну Раду?
– От поясніть (сміючись — авт.), чому, якщо людина нормально працює, відразу всі шукають якийсь далекий умисел? Я звикла: коли за щось берусь, робити це добре. Просто не вмію по-іншому. Щодо Верховної Ради, то скажу абсолютно чесно і відверто: йти на вибори і балотуватись до Верховної Ради не збираюсь. Мені вистачає роботи тут, у Рівному. Тим більше що тут, у рідному місті, я принаймні можу бачити результат своєї роботи і реально відчувати, що приношу користь людям.
Спілкувалася
Надія АНДРІЄВСЬКА

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.