Тріумф «Громовиці»

Август 11 13:16 2011

Цей американський ансамбль і скрипаль-віртуоз Василь Попадюк підкорили рівненську публіку яскравим українським мистецтвом.

Український танцювальний ансамбль «Громовиця» приїхав до нас із Чикаго. Це – 35 талановитих, захоплених творчістю танцюристів першого виїзного складу. А взагалі-то (про це розповіла мистецький керівник і хореограф Роксана Дика-Пилипчак) «Громовиця» має дві концертні групи й танцювальну школу – 220 юних чиказьких українців, які закохані в танці, пісні й звичаї рідного народу. Колектив, який весь час виступає на кращих майданчиках США і Канади, з аншлаговими турами подорожує Європою, а у себе в Чикаго приймає аж два масштабні українські фестивалі, за понад тридцять років так і не перетворився на професійний. Ці люди віддають популяризації української культури власні вихідні, вакації та ще й власноруч зароблені долари. А нарікають найчастіше лише на одне: доля розпорядилася так, що народилися вони й жили далеко від України.
У «Громовиці» що не крок, то щедрий вилив таланту, щирого серця й української душі. А що не трюк – то мить захоплення і радісного дива. Може, через це, коли почався концерт, лячно було, що Василь Попадюк, славетний скрипаль із Канади, другий (але не за значенням!) учасник туру Чикаго-Львів-Івано-Франківськ-Київ на яскравому тлі танцюристів ризикував загубитися. Дарма: вже перші звуки віртуоза рівненська публіка, вже знайома з маестро, зустріла зливою овацій. Він грав натхненно й грандіозно. Спочатку дивувало, як настільки драйвовий, але до останньої ноти український джаз міг народитися на чужині. А потім згадалася фраза, яку під час прес-конференції почув від натхненниці «Громовиці»: «Україна здалеку бачиться нам казкою, яку переповідали нам від бабусь і прабабусь».
Ось і відповідь: Попадюкові перли – із казки про землю, яку багато співвітчизників згубили-не побачили за недолугим побутом. А потім були щирі оплески і квіти. Величезний кошик від міського голови передали артистам Андрій Грещук і Галина Кульчинська.
Сергій СНІСАРЕНКО

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.