Самчук Леонтій Григорович

Август 08 16:25 2011

Самчук Леонтій Григорович – перший секретар Рівненського обласного комітету Соціалістичної партії України, заслужений енергетик України, політичний і громадський діяч.

Народився 21 червня 1946 року в с. Богданівка Корецького району Рівненської області в селянській родині. Одружений, дружина – Самчук Таїсія Михайлівна. Має дочку Ольгу, зятя Ярослава, онучку Христинку.

Трудову діяльність розпочав у 1964 році робітником очисного вибою шахти 1-2 Нова Голубівка Луганської області.

З 1965 до 1968 року служив в армії в Учбовому центрі ракетних військ стратегічного призначення.

У 1966 році здобув освіту теплотехніка.

Після звільнення в запас у 1968 році вступив на механічний факультет Українського інституту інженерів водного господарства, який закінчив у 1973 році, за фахом – «інженер-механік».

Працював інженером-конструктором Рівненського заводу тракторних запчастин, інженером-механіком Рівненської автобази «Головпромтранспорт».

З 1975 року працював заступником начальника профспілкового штабу на будівництві РВО «Азот». У 1977 році був обраний головою профкому трест-майданчика «Рівнехімбуд» комбінату «Рівнепромбуд».

У 1979–1989 рр. – секретар Рівненського обкому профспілки робітників електростанцій та електротехнічної промисловості. З 1989 до 1995 року – голова Рівненського обкому профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України. Протягом 1995–2000 років – голова ради Рівненської обласної організації профспілки енергетики та електротехніки України.

У 2000–2006 рр. працював помічником-консультантом народного депутата України. У 2006 році обраний заступником голови Рівненської обласної ради. З червня до листопада 2007 року працював радником Голови Верховної Ради України. З листопада 2007 року – головний спеціаліст Управління справами Апарату Верховної Ради України.

Леонтій Григорович Самчук зробив особистий внесок у прискорення введення в експлуатацію другого і третього енергоблоків на Рівненській АЕС та об’єктів житлосоцкультпобуту в місті-супутнику енергетиків – Кузнецовську.

З ініціативи Леонтія Григоровича на будівництві АЕС втілено в практичне життя «фотографію» робочого часу всіх бригад, за рахунок чого продуктивність праці підвищилася на 22-23%, що дало змогу скоротити термін будівництва енергоблоків на 6,5 місяця. Ініціатор розробки міжгалузевої тарифної сітки в оплаті праці, в результаті чого були прийняті постанови Ради Міністрів СРСР № 1115 та № 1125, а енергетична галузь перемістилася з 35-го на п’яте місце за рівнем оплати праці.

У 1989–1993 рр. Леонтій Григорович Самчук був одним із безпосередніх організаторів втілення в життя програми «СИПРОН» («Система протиракових онконозологій»), що передбачала системну діагностику, лікування, реабілітацію і збереження життя працівників енергетичної галузі та членів їхніх сімей після Чорнобильської катастрофи (аналогів програми не існує і сьогодні).

Громадська діяльність: із квітня 2000 року – перший секретар Рівненського обласного комітету Соціалістичної партії України; у 2005–2006 рр. – член Рівненського міськвиконкому; депутат Рівненської обласної ради (2006–2010 рр.).

Серед захоплень– східна рефлексотерапія, спорт.

Девіз життя: «Щоденна праця, справедливість та повага до людей».

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.