Якимчук Микола Андрійович

Август 06 10:52 2011

Якимчук Микола Андрійович – голова Міжнародного громадського об’єднання «Рівненське земляцтво», член-кореспондент НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, директор Центру менеджменту та маркетингу в галузі наук про Землю ІГН НАН України, завідувач кафедри геоінформатики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка

Микола Андрійович Якимчук народився 31 липня 1954 року у с. Суйми, Здолбунівського району Рівненської області в селянській родині. Завдяки природним математичним здібностям пройшов конкурс на навчання у Києві. 1968–1971 рр. – учень Республіканської фізико-математичної школи-інтернату при Київському державному університеті ім. Т.Г. Шевченка; випускник геологічного факультету (1976), механіко-математичного факультету (1983) Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка, Міжнародного інституту менеджменту (1995). Отримуючи багаж знань і набираючись практичного досвіду, проходить шлях від аспіранта до члена-кореспондента Національної академії наук України.

М.А. Якимчук – відомий вчений, основні напрямки наукових інтересів якого поширюються в спектр фундаментальних досліджень та перспективних прикладних розробок в геологічній галузі, в тому числі нафтогазовій геології на основі комп’ютерних технологій і сучасних методів обробки та інтерпретації геолого-геофізичної інформації.

Володіючи питаннями менеджменту та маркетингу в галузі наук про Землю,  Микола Андрійович зробив значний внесок у впровадження  інформатизації природничих наук в Україні. Ним успішно розробляються теоретичні основи та методологічні принципи наукової дисципліни геоінформатики. Він прикладає багато зусиль для поширення геоінформатики в Україні і як засновник та президент ГО “Всеукраїнська асоціація геоінформатики”, а також голова Київського осередку Європейської асоціації  інженерів геологів та геофізиків (EAGE). Під його керівництвом уперше за всю історію діяльності цих осередків за підсумками роботи в 2010 р. Київський осередок виборов 1-е місце.

М.А. Якимчук постійно активізує визнання національної науки світовою. Участь в актуальних наукових дискусіях, обмін інформацією з колегами з інших країн ? ідея, що була успішно реалізована ним завдяки проведенню щорічної міжнародної конференції з геоінформатики. Цей захід відкрив шлях до наукової кооперації геовчених, інтегрування України в міжнародні структури та глобальний інформаційний простір. Микола Андрійович  ?  пристрасний популяризатор наукових досягнень українських фахівців, він представляв нашу країну на багатьох міжнародних наукових форумах, конгресах, конференціях та виставках, що проводяться EAGE .

М.А.Якимчук із захопленням займається виховною і педагогічною роботою (має більше 20 років педагогічного стажу). Очолюючи кафедру геоінформатики на геологічному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка, сприяє позитивній динаміці еволюції геологічної освіти на базі нових знань. Приділяє велику увагу науково-організаційній діяльності, є заступником  голови спеціалізованої  вченої ради по захисту докторських дисертацій зі спеціальності “геологічна інформатика”, голова постійно діючої комісії з питань інформатизації та менеджменту відділення наук про Землю НАН України, головний редактор академічного журналу “Геоінформатика” та збірника наукових праць “Теоретичні та прикладні аспекти геоінформатики”.

М.Якимчук є автором понад 550 наукових робіт, в тому числі 12 монографій, 30-ти науково-методичних і навчальних праць, наукових статей, брошур, препринтів тощо.   М.А.Якимчуком у співавторстві з В.В.Калюжною видано посібник з англійської мови для аспірантів і науковців в галузі геології та геофізики «GeoEnglish» (2010) ? російсько-англійський варіант у Європі (EAGE) та українсько-англійський ? в Україні.

Невід’ємною рисою Миколи Андрійовича є патріотичне ставлення до своєї країни. Святе відчуття Батьківщини і рідної Землі у нього починається саме з рідного краю, свого села, своєї хати, де він народився і виріс, де пройшло його дитинство. Постійне бажання робити та накопичувати добро, дбати про збереження традицій та культуру своєї Малої Батьківщини, популяризувати своїх земляків та їхні здобутки, допомагати рідній області народжує ідею створення Міжнародного громадського об’єднання “Рівненське земляцтво” в м. Києві, одним з організаторів якого він є.

М.А.Якимчук — особистість з широким колом інтересів: цікавиться інформаційною психологією (соціонікою) та філософією, є одним з небагатьох вчених нової генерації, що вільно спілкується англійською мовою. Його вирізняють аналітичний розум, феноменальна пам’ять, шалена працездатність та самовідданість справі, якою він займається ? перегортаючи величезні пласти інформації, він постійно професійно вдосконалюється.

У колі сім’ї має міцну  підтримку  дружини і двох синів.

Микола Якимчук — людина слова, діла, вчинку з гострим чуттям руху часу. Він саме той збурювач, що подає сигнал подібно «планетарній пульсації». Схильний до сприйняття всього нового, Микола Андрійович несе нові ідеї, концепції й прогрес у розвиток науки та особистості.

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.