Чернець Василь Гнатович

Август 06 12:34 2011

Чернець Василь Гнатович – ректор Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв. Професор, доктор філософії, Заслужений працівник освіти України

Народився 27 червня 1946 року в с. Гориньград ІІ Рівненської області. Закінчивши Рівненську СШ № 11, працював токарем на заводі. Після вступу до Рівненського загальнонаукового факультету Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка працював у молодіжних газетах Рівненської та Житомирської областей. З 1970 р., після завершення навчання, – завідувач відділу республіканської газети «Молодь України», а з 1972 р. працював у Центральному комітеті комсомолу України.

З 1980 р. – головний редактор республіканського видавництва «Молодь». З червня 1985 р. – ректор Інституту підвищення кваліфікації працівників культури Мінкультури України, а з 1998 р. – ректор Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв, із 2010 р. – Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв.

Дійсний член (академік) Української академії наук національного прогресу й Академії наук вищої освіти України, член Національної спілки журналістів України. Протягом п’яти років був членом Державної акредитаційної комісії Міністерства освіти  та науки України. З 2010 р. – член колегії Міністерства культури і туризму.

В.Г. Чернець здійснює активну науково-дослідницьку діяльність, є автором понад 50 наукових публікацій, у т. ч. наукової монографії. Ініціатор заснування та голова редколегії таких галузевих наукових видань, як науковий журнал «Вісник Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв», збірки наукових праць «Актуальні проблеми історії, теорії та практики художньої культури», що визначені та затверджені ВАК України як фахові. В.Г. Чернець – один із головних організаторів і співавторів видання «Енциклопедія етнокультурознавства» у шести томах, за що йому присуджено Державну премію України в галузі науки і техніки (2005 р.).

Лауреат Державної премії України в галузі науки та техніки, відзначений Подякою Президента України, Почесними відзнаками Міністерства культури і туризму України,  Міністерства культури і мистецтв України, Міністерства освіти і науки України, Подякою Кабінету Міністрів України, Почесною грамотою Верховної Ради України, Подякою голови Київської державної адміністрації, нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.