Тадеєв Петро Олександрович

Август 06 15:02 2011

Тадеєв Петро Олександрович – директор Рівненського економіко-гуманітарного та інженерного коледжу.

Народився 4 липня 1959 р. у с. Суйми Здолбунівського району Рівненської області.

Батько – Тадеєв Олександр Лікандрович. Мати – Карповець Любов Феодосіївна. Дружина – Тадеєва Марія Іванівна. Має сина Юрія. Освіта вища.

У 1981 році закінчив Київський державний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю «математик, викладач» та отримав направлення Міністерства освіти і науки України на роботу до Рівненського державного педагогічного інституту, в якому пройшов шлях від асистента до доцента кафедри вищої математики. У 1986 р. закінчив аспірантуру при кафедрі геометрії Київського державного університету імені Тараса Шевченка і захистив кандидатську дисертацію в Казанському університеті. На сьогодні Петро Олександрович – кандидат фізико-математичних наук, професор кафедри прикладної математики, академік Міжнародної академії наук педагогічної освіти, відмінник освіти України (2001 р.). За вагомий внесок у розвиток освіти нагороджений почесними грамотами МОН України, Почесними грамотами АПН України (1998–2003 рр.), Почесною грамотою Рівненської обласної ради (2009 р.), Почесною грамотою Рівненської обласної державної адміністрації (2008 р.).

Протягом 1991–1994 років працював на посадах заступника декана, декана факультету педагогіки та методики початкового навчання Рівненського державного педагогічного інституту. З його ініціативи на факультеті були створені нові спеціальності: «початкове навчання та іноземна мова», «початкове навчання та українська мова».

У 1995 р. був обраний на посаду декана факультету математики та інформатики Рівненського державного педагогічного інституту. Під його керівництвом на факультеті були відкриті нові для регіону спеціальності: «математика та основи економіки», «прикладна математика».

Петро Олександрович є автором близько 100 наукових та науково-методичних праць із математики, методики викладання математики, історії математичної освіти в Україні, проблем профільного навчання та теорії і практики навчання обдарованих школярів. Написав дві книги, які мають гриф Міністерства освіти та науки України: «Геометрія чотирикутника» (2009 р.), «Становлення змісту початкової математичної освіти в Україні (кін. XIX – поч. ХХ ст.)» (2010 р.). Його перу також належать монографії «Обдарованість і творчість: американський варіант» (2009 р.) та «Становлення і розвиток теорії та практики організації навчання обдарованих школярів у США (20-ті роки ХХ- початок ХХІ ст.)» (2011 р.).

У 1994 р. з ініціативи й під керівництвом Петра Тадеєва був створений заочний педагогічний ліцей при Рівненському державному педагогічному інституті, а пізніше і його філія («Школа молодого педагога») у Володимирецькому районі Рівненської області для дітей із Чорнобильської зони. Основною метою діяльності цих навчально-виховних закладів, які користуються значним авторитетом в області, стала підготовка обдарованої молоді (переважно з сільської місцевості) до вступу у вищі навчальні заклади. Петро Олександрович став автором і головним редактором більшості методичних посібників, які підготували та видали викладачі Рівненського педагогічного інституту для роботи на природничому та гуманітарному відділеннях ліцею та його філії.

За шістнадцятирічний період роботи у Рівненському державному педагогічному інституті Петро Олександрович проявив себе як досвідчений фахівець-математик, науковець, педагог, організатор наукових конференцій і семінарів з математики та педагогіки на міжнародному рівні та заслужив щиру повагу колег і студентів.

Із 1998 р. Петро Олександрович працює в Рівненському економіко-гуманітарному інституті, де обіймає посади декана факультету кібернетики та проректора з довузівської підготовки та післядипломної освіти. За його ініціативи на Рівненщині та за її межами створюються центри для навчання обдарованих дітей.

Неодноразово був членом та головою журі обласної олімпіади з математики, впродовж 15 років є головою секції математики Малої академії наук, членом журі всеукраїнських конкурсів із математики.

З 2002 р. – перший проректор, професор Міжнародного економіко-гуманітарного унаверситету імені Степана Дем’янчука. Працюючи на посаді першого проректора університету, ініціював впровадження навчання за програмами іноземних вищих навчальних закладів. За його участі в університеті активно впроваджується кредитно-модульна система організації навчального процесу.

Петро Тадеєв – ініціатор та один із засновників Рівненського економіко-гуманітарного та інженерного коледжу. Під його керівництвом коледж розбудував потужну матеріальну базу, сформував висококваліфікований викладацький склад, підготував близько тисячі фахівців, переважна більшість яких продовжує навчання в державних та приватних вищих навчальних закладах або працює у різних галузях народного господарства регіону.

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.