Підприємцям не можуть нарахувати субсидії через… Податковий кодекс

Август 05 10:48 2011

Зміни в законодавстві спричинили проблеми з призначенням допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомоги на дітей одиноким матерям та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг особам, які займаються підприємницькою діяльністю і перебувають на загальній системі оподаткування. Аби уникнути соціальної напруги, за дорученням міського голови Рівного підготовлений лист до віце-прем’єр-міністра – міністра соціальної політики Сергій Тігіпка із проханням посприяти в розв’язанні цієї проблеми.

Як пояснили в управлінні праці і соціального захисту населення, труднощі виникли через неузгодженість нормативних документів про призначення названих допомог із положеннями Податкового кодексу.
Для призначення державної соціальної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомоги на дітей одиноким матерям громадяни подають декларацію про доходи, яка заповнюється на підставі відповідних довідок про доходи кожного члена сім’ї.
Існуючі нормативи передбачають, що загальна сума сукупного доходу одержувачів допомоги визначається на підставі довідки податкової адміністрації за два квартали, що передують місяцю звернення за призначенням допомоги.
У податковій інспекції м. Рівного пояснили, що довідку про доходи видають лише на підставі поданої підприємцем декларації. А новий Податковий кодекс зобов’язує підприємців, що працюють на загальній системі оподаткування, звітувати до податкової служби про свої доходи раз на рік.
– Через те, що податкова не мала відомостей про доходи таких громадян за І і ІІ квартали і, відповідно, не могла надати довідок, ми змушені були відмовити більш ніж 40 заявникам допомоги на дітей, – зазначила начальник міського управління праці і соцзахисту Віра Мельник. – А це порушує конституційні права цих рівнян і може спровокувати соціальну напругу.
Крім того, Віра Мельник наголошує, що така ж проблема може бути і при призначенні субсидій. Бо ж для отримання допомоги від держави підприємці мають подати довідки з ДПІ про доходи за два квартали, що передують місяцю звернення. Рівняни більше звертаються за субсидіями під час опалювального сезону, адже плата за тепло і гарячу воду займає левову частку в комунальних платежах.
– Підприємці або члени їхніх родин не зможуть отримати субсидії, бо податкова не надасть їм довідок встановленого зразка, – наголосила Віра Мельник. – Якщо до настання опалювального періоду це питання не буде врегульоване, нам доведеться відмовляти в призначенні житлових субсидій названим громадянам.
Ксенія БОЙКО

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.