Усе, що освячується, є загрозою для темних сил

Август 04 12:12 2011

Пропонуємо увазі наших читачів відповіді на питання, які через посередництво газети люди адресували до постійного консультанта нашого тижневика в питаннях релігії і віри, протоієрея отця Михайла Мартинюка, клірика нижнього Свято-Михайлівського храму УПЦ Свято-Воскресенського собору.

– У мене народилася внучка, для якої син із невісткою ніяк не можуть підібрати ім’я, тому дитина вже два місяці не зареєстрована і не хрещена. Я з ними сварюсь, а вони кажуть, що їм не горить. Скажіть, чи є визначений час для хрещення дитини після її народження?
– Згідно з вказівкою Требника (церковної богослужбової книги) у восьмий день після народження дитину приносять до храму для «наречення імені», а також звершується хрещення та миропомазання. Але коли є підозра, що дитина хвора, то чекати восьмого дня не потрібно, а охрестити її тоді слід якнайшвидше.

– Що робити з тією просфорою, яку дають після панахиди – їсти самим чи відносити на могилу того, за упокій кого відправляли службу?
– Цю просфору треба з’їсти самим.

– Ми купили квартиру, в якій попередні мешканці залишили багато маленьких образків різних святих. Що нам із ними робити, адже викидати такі речі не можна, але й тримати в себе не хочеться?
– Візьміть чисту посудину, спаліть у ній іконки, а попіл викиньте в річку.

– Чи справді свячений мак відганяє злі сили?
– Не тільки мак, але все, що освячується, є загрозою для темних сил.


– Якщо я хрещена, а мій чоловік – ні, то чи можуть нас повінчати? Досі ми мали тільки цивільний шлюб.

– Вас можуть повінчати тільки після того, як ваш чоловік прийме святе хрещення.

– Я недавно довідалась, що іменем Леся охрестити дитину не можуть. А я – Леся і точно знаю, що хрещена. Як мені дізнатися, яким іменем мене охрестили, якщо моїх батьків уже немає серед живих, і я не маю кого про це запитати. Чи, може, мені охреститися вдруге?
– Якщо ви знаєте, який священик вас охрестив, можете звернутися до нього, якщо ж ні, то зверніться до правлячого архієрея.

– Що таке миро?
– Святе миро – це ароматична речовина, яка приготовляється з багатьох, особливо східних, ароматів. Освячується святе миро главою церкви раз у декілька років. Священик помазує ним людину в таїні святого миропомазання, яке входить до складу хрещення.

– Подруга привезла мені з Польщі дуже гарну ікону, але інша подруга не радить її вішати, бо каже, що ця ікона – католицька. Чи можна цю ікону освятити у православній церкві?
– Покажіть цю ікону священику. Він роз’яснить вам, чи можна її освятити, чи використати просто як картину.

– Чи це правда, що після заходу сонця не можна купати дитину і стригтися?
– Це все забобони. Ніякої заборони щодо цього не існує.

– Мій син перейшов в одинадцятий клас. Через рік він закінчить школу і хотів би вивчитись на священика. Де у нас в Україні є вищі навчальні заклади, в яких можна здобути таку освіту?
– У вашого сина благородна мета. Але щоб її здійснити, потрібно насамперед бути взірцевим парафіянином того храму, до якого ходить на Богослужіння ваша сім’я, щоб священик бачив його на Богослужіннях і знав. Коли настане час готувати документи до вступу, обов’язково потрібна буде характеристика-рекомендація від священика. Він же надасть вам і всю інформацію про духовні навчальні заклади в Україні.

– Яке зілля повинне бути в тому букеті, який несуть до церкви на Маковея?
– Там мають бути ті квіти, які ви побажаєте, а також обов’язково, згідно з традицією, – маківки.
Від імені читачів розпитувала
Людмила МОШНЯГА

write a comment

1 Comment

  1. Январь 11, 00:17 #1 Гірка

    Чи зможете Ви нас з коханим заручити таємно, якщо нам лише по 17?….

    Reply to this comment

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.