Сергій Васильчук: Держава – нам, а ми – державі

Август 04 12:16 2011

Наскільки нерівноцінні ці співвідношення! Наші читачі розмірковували, зокрема, й над цією глобальною проблемою, задаючи заступникові міського голови Рівного Сергієві Васильчуку цілком конкретні запитання про пенсії, акції, борги, комунальну власність, комуналку. Ось цей діалог між читачами і владою, посередником у якому є наша газета.

Мешканець будинку №5 на вулиці М. Струтинської:
– Як так вийшло, що в нашому будинку одну з квартир (№4), яка була у державному фонді і числилася за містом, вивели з державного фонду, приватизували і перепродали родичам? Хай би краще віддали сироті, а то була квартира як лімітна, а стала власна.
– Квартира № 4 перебувала у державній власності та була надана громадянам відповідно до діючого на той час законодавства. З прийняттям Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» кожен громадянин (сім’я), котрі проживали у жилому приміщенні, яке належало до державної власності, отримали право на його приватизацію (передачу у приватну власність). Квартира № 4 в будинку № 5, що на вул. М.Струтинської, не належала до категорій жилих приміщень, які не підлягають приватизації, тому мешканці цієї квартири мали всі законні підстави для її приватизації.

Олена Федорівна, колишній працівник торгівлі:
– Для чого взагалі існує управління торгівлі, якщо державної торгівлі не залишилося, а вся вона у приватних руках? Який вплив може мати управління торгівлі на приватника?
– Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до повноважень виконавчих органів міських рад в галузі побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування віднесено низку повноважень: як власних (самоврядних), так і делегованих. Виконанням цих повноважень і займається управління.
Управління має право при підготовці проектів рішень, при розгляді скарг, звернень, заяв і пропозицій громадян щодо роботи об’єктів торгівлі всіх форм власності залучати до обстежень відповідні контролюючі органи для усунення виявлених порушень і притягнення винних до відповідальності.

Євгенія Кравченко, пенсіонерка, ветеран праці:
– Коли українцям повернуть заощадження з «Ощадбанку» і «Держстраху»? Прикро: якщо державі щось потрібно від нас, народу, то викрутять руки і все заберуть, як у випадку з тарифами або податками. З простими українцями поводяться так, наче вони не люди.
– Питання повернення заощаджень з «Ощадбанку» і «Держстраху» залежить виключно від рішень Президента України і Верховної Ради. На жаль, в 2011 році повернення людям цих коштів не передбачено, хоча в деяких країнах колишнього Радянського Союзу це питання вирішується.

Рівнянка:
– Навіщо було роздавати ті ваучери, якщо люди ними змогли лише погратися, нібито вклали кудись і «запили водою»? Я 1994 року занесла свій і синів сертифікати в довірче товариство «Скарб». Там обіцяли, що вкладуть їх у підприємства, які торгують нафтопродуктами. Нещодавно згадала про це, але «Скарб» той давно кудись зник. Зверталася до Фонду держмайна, до управління економіки міста. Там намагалися допомогти, але в жодних списках нас не знайшли. Кажуть, можливо, «Скарб» передовірив наші ваучери якійсь іншій конторі. Куди ж поділися наші акції і яким насправді був механізм цього масштабного шахрайства?
– Із такою проблемою зіштовхнулася більшість українців. У вашому випадку за наявності підтвердних документів необхідно звертатися до правоохоронних органів.

Антон Максимович, пенсіонер:
– Коли зріжуть дерево на вулиці Ніла Хасевича поруч із будинками 26-28? Історія з його зрізанням тягнеться вже з 2002 року. Його по кусках обрізають, але повністю зрізати не можуть. Цим питанням опікувався ЖЕК №2.
– Мешканці будинків №№ 26, 28, що на вул. Ніла Хасевича, категорично проти знесення дерева, з чим вони звернулися до газети «Сім днів» (№24від 09.06.2011). Спеціалісти житлово-комунального господарства і Державного управління охорони навколишнього природного середовища обстежили це дерево, після чого ухвалено рішення про знесення дерева як такого, що є аварійним.

Ніна Чеверда, пенсіонерка:
– Чому «Рівнеазот» працює і приносить прибутки панові Фірташу, а рядові акціонери «Рівнеазоту» прибутків на свої акції не отримують?
– Сьогодні права невеликих акціонерів у нас незахищені. Для цього необхідно депутатам Верховної Ради прийняти законопроект, який уже давно підготовлений. А до того часу питання виплати дивідендів на ВАТ «Рівнеазот» будуть вирішувати на загальних зборах акціонерів найбільші власники підприємства.

Валентина Опанасик, рівнянка:
– У таку спеку, як тепер, просто злочинно продавати з асфальту продукти. Коли в нашому місті припиниться ця ганьба? Мені знайома розповідала, що з тих людей, котрі торгують на вулиці, міліціонери збирають данину, тому цій стихійній торгівлі й не виходить покласти край.
– Щомісяця в управлінні торгівлі під головуванням заступника міського голови з питань економіки та торгівлі відбуваються наради з питань роботи ринків за участю їхніх керівників і контролюючих служб. Крім поточних на цих нарадах розглядаються питання ліквідації несанкціонованої торгівлі. Враховуючи достатню кількість вільних місць для торгівлі сільгосппродукцією на усіх ринках міста, а не тільки на тих, що є у центрі, щоразу наголошується на посиленні роботи правоохоронних органів з ліквідації несанкціонованої торгівлі. Так, остання нарада з питань ліквідації несанкціонованої торгівлі відбулася 25 липня за участю міського голови Володимира Хомка. На нараді вирішено створити громадську групу спостереження та активізувати роботу міліції щодо ліквідації несанкціонованої торгівлі.
Водночас хочу наголосити, що самі ж мешканці нашого міста, купуючи продукти харчування із землі, заохочують розповсюдження осередків такої несанкціонованої торгівлі.

Вікторія, рівнянка:
– Куди поділи гроші за ту перукарню на Театральній площі, яку продали торік?
– Кошти від продажу на аукціоні приміщення на вул. Соборній, 61, в сумі 4601894 гривень із ПДВ надійшли в 2010 році до бюджету розвитку. Загалом торік до бюджету розвитку надійшло 11957800 гривень. Відповідно до законодавства України та рішень сесії міської ради було профінансовано робіт на суму 8 150 100 гривень, а саме:
– на будівництво ЗОШ № 4 та поліклініки на вул. Драгоманова – 705 тисяч гривень;
– управлінню освіти на капітальний ремонт і реконструкцію шкіл і садочків – 1725 тисяч гривень;
– управлінню культури на реконструкцію покрівель та інженерних мереж закладів культури – 311 тисяч гривень;
– управлінню ЖКГ для реконструкції і ремонту житлового фонду, освітлення, теплових мереж, водовідведення, доріг та інше – 5137 тисяч гривень;
– на медичні заклади – 232 тисяч гривень;
– на проектно-кошторисну документацію – 40 тисяч гривень.

Віра Спиридонівна:
– Чи не відмінили часом щомісячні виплати реабілітованим – по 50 гривень, які ми досі справно отримували щомісяця, а це вже чомусь не принесли? І чи буде та разова виплата – 200 гривень, яку давали щороку? Ми сподівалися отримати її до річниці Перемоги, як колись, але не дали.
– Міською програмою «Ветеран» передбачені виплати реабілітованим по 50 гривень щомісяця упродовж усього 2011 року, тому виплату за червень ви отримаєте найближчим часом. Щодо разової виплати в 200 гривень, то вона передбачалася з обласного бюджету, її планують виплатити в серпні-вересні.

Нінель Кузнецова (просп. Миру, 2/68):
– Я платила за газ завжди 14,7 гривні, а з січня стали приносити рахунки на 39, а то й 42 гривні. У «Рівнегазі» пояснили, що на нашому будинку поставили лічильник, то його показники ділять на всіх мешканців. І радять мені поставити лічильник у себе в квартирі. Але мені нема за що його поставити. І разом з тим нема як платити отак, як зараз. Це ж 40-50 кубів. Я живу абсолютно одна і стільки не трачу. А відділ субсидій субсидію на газ не оформляє. Каже, що це можна зробити тільки з жовтня. От я принципово й не плачу і вже маю борг 120 гривень, який мене дуже мучить. Скажіть, чи можна такій, як я, одинокій пенсіонерці поставити лічильник безкоштовно? І як цього добитись?
– Право на отримання субсидії для пенсіонерів настає, якщо вартість комунальних послуг перевищує 10% від рівня отриманих доходів. Тому за цієї умови можна звертатися за субсидією упродовж усього року. Щодо безкоштовного встановлення лічильника, то на сьогодні такої державної програми немає. Оскільки ПАТ «Рівнегаз» є акціонерним товариством, а не комунальним підприємством, то з цим питанням потрібно звернутися до керівництва «Рівнегазу».

Ольга Кученя:
– Коли розчистять дерева і кущі на місці колишнього обласного психоневрологічного диспансеру на вулиці Межовій, адже це пов’язано із замиканням проводів електроліній, які торкаються до дерев, і особливо в грозу та при сильних вітрах?
– Територія колишнього обласного психоневрологічного диспансеру належить приватним забудовникам, а не місту. Я дав доручення відповідним службам провести обстеження та зобов’язати власників привести її в належний стан.

Степан Михайлович:
– Якщо ви даєте відповіді з питань соціального захисту, то скажіть, чи може бути соціально захищеною людина, яка отримує 960 гривень пенсії?
– Людина, яка отримує пенсію в такому розмірі, є соціально незахищеною. При сьогоднішніх цінах на продукти, ліки та комунальні послуги з такою пенсією можна тільки виживати.

Мешканці будинку 83-а, що на вулиці Шевченка, пенсіонери:
– Щоб вийти на рідну вулицю, нам із чоловіком (мені – сьомий, а йому – восьмий десяток) треба бути спортсменами – скакати по дошках, камінню, шматках асфальту. Ми і мешканці будинку №23 не раз зверталися до жеку, але там немає господаря. Вони не знають, хто і що робить на їхній території. Провулок, який з’єднує вулицю Шевченка і залізничний будинок, – захаращений. Там серед кропиви стоїть туалет для бомжів. Прийдіть подивіться на власні очі на цей безлад у центрі Рівного.
– Щодо ремонту дворової території будинку №83-а та №23 на вул. Шевченка і провулку дане доручення керівникам управління житлово-комунального господарства вжити заходів для ремонту і приведення цієї території в належний санітарний стан.

Небайдужий рівнянин:
– Чому в нашому місті стільки закинутих довгобудів? І чому, коли одні не добудовують, то не забрати в них ті руїни та продати з аукціону тим, хто хоче будувати, але не має для цього ділянки землі. От, наприклад, скільки років стоїть, як більмо в оці, довгобуд сільськогосподарського технікуму на розі вулиць Поповича і Дубенської. Або на Бандери отой спорткомплекс першого училища. Ви його чи розберіть, чи вже добудуйте, навіщо ж так знущатися над вулицею і людьми, котрі живуть поруч?
– Усі довгобуди, які перебувають на балансі міської ради, добудовані. Щодо будівництва на Поповича-Дубенській, то це незавершене будівництво значаться на балансі профільного міністерства уряду, якому підпорядковується аграрний коледж. Влада Рівного не раз зверталася до міністерства щодо передачі цього об’єкта з метою завершення будівництва під міський навчальний заклад, але згоди не отримала. Щодо довгобуду на вул. Степана Бандери, то міська влада не причетна до його продажу. Цей об’єкт уже декілька разів перепродували. Тому дано доручення відповідним службам знайти власників і зобов’язати їх завершити будівництво названого об’єкта.

Вікторія Грибанова:
– Чи можете ви сказати, яка рекордна за розмірами пенсія є в нашому місті і яка пенсія – найменша?
– Найнижча пенсія 764 гривні. Найбільша пенсія в м.Рівне – близько 10 000 гривень.

Микола Подгурський (вул. Грушевського, 3, кв. 23, тел. 28-17-60):
– Шановний пане Васильчук,
Не треба море знать наук,
Щоб бачить, як нас всі лажають,
В царині ЖКГ нас мають.
Оплату маю на увазі,
От і скажіть в такому разі,
Тож з яких пір такий бардак
Припинить влада й буде так:
Ми платим лиш за те, що маєм,
І куди бабки йдуть, ми знаєм.
Енерго, жек, тепло і газ,
Вода – дратують кожен раз
Всі ці завищенії суми,
А якість навіває думи…
Від імені читачів спілкувалася
Наталія НИРКОВА

До речі
Переможця визначено!
Як ми й обіцяли, автор найцікавішого запитанння отримає приз від редакції – подарунковий сертифікат на 100 гривень від мережі салонів «Ваша Оптика». Переможця визначив Сергій Васильчук. Це автор запитання про дивіденди для дрібних акціонерів «Рівнеазоту» пенсіонерка Ніна Чеверда.

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.