Ольга Покальчук: «Майбутнє бачу винятково за ОСББ»

Август 04 12:38 2011

Депутат Рівненської міської ради від фракції «Батьківщина» Ольга Покальчук із тих жінок, про яких кажуть: «Без роботи вони сидіти не можуть». Вона вже 5 років очолює кілька об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, має чудову сім’ю, утримує вдома екзотичних тварин (чого лише вартий домашній удав), ще й активно опікується проблемами мешканців гуртожитків. Їй вистачає і часу, і, головне, бажання всі справи доводити до кінця.

– Пані Ольго, нині в моду все більше входять об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Чому?
– Я з 2006 року працюю на посаді голови правління ОСББ «Терен» і ОСББ «Терен-плюс», а віднедавна – ОСББ «Оселя», тому бачу ефективність існування таких організацій.
На моє переконання, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку – це об’єднання свідомих мешканців у єдиний колектив з метою самостійного утримування та управління своїм майном. Роблю наголос на словах «свідомих мешканців», адже зрозуміти, для чого створено об’єднання, яку мету ставить перед собою громада, можуть тільки такі люди. Створення ОСББ – це не зміна форми управління майном, а зміна, в першу чергу, усвідомлення людьми того, що все майно, починаючи від покрівлі й закінчуючи лавочкою біля під’їзду, належить їм, власникам, і ставлення має бути як до свого, власного. Коли мешканці це усвідомлять, тоді буде добрий результат. І я намагаюся переконати кожного власника квартири в цьому.
На сьогодні створення ОСББ – це державна програма як альтернатива жекам, але без державної підтримки великого прогресу не бачу. Чому? Тому що самотужки ОСББ не може забезпечувати роботу ліфтів, диспетчеризацію, обслуговувати дахові котельні, утримувати двірника, сантехніка, столяра, електрика. Нам потрібні державні або приватні організації, які мали б кваліфікованих працівників і за доступними цінами на конкурсній основі змогли б надавати нам послуги. Сьогодні у місті діє муніципальна програма сталого розвитку, яка оплачує 80 відсотків від вартості капітальних ремонтів будинків, а решту, 20 – мешканці будинку. Торік ОСББ «Терен-плюс» скористалося цією програмою та виконало капітальний ремонт покрівлі вартістю 190 тисяч гривень. Із них 40 тисяч зібрала наша громада.
Мені подобається позиція міського голови Володимира Хомка, який намагається всіляко підтримувати об’єднання співвласників, виступає за те, щоб кожне новостворене ОСББ мало нежитлові приміщення, підвали, підсобки та прибудинкову територію. На власному досвіді знаю, як нелегко відстояти в судових тяганинах власне майно. Як приклад, при передачі житлового комплексу нашому об’єднанню попередній балансоутримувач – ДП «ЖЕРБУ Рівненський МЖК» у 2008 році не передало нам нежитлові приміщення, а приватизувало їх і декілька разів перепродало. Досі тривають судові розгляди, хоча за законом усі допоміжні приміщення є невід’ємною частиною житлового комплексу. Це вимагає від членів об’єднання додаткових фінансових витрат на послуги адвоката. Але свої права ми готові відстоювати.
– На останніх сесіях Рівнеради точились гострі суперечки щодо відведення прибудинкових територій. Що вас не задовольнило у запропонованому варіанті?
– Я не згодна з тим, що прибудинкові землі хочуть визначати у два етапи. Тобто спочатку планують закріпити землі, що розташовані за один метр від будинку, а потім після геодезичних вимірювань ще додатково виділятимуть площу. І кожного разу потрібно витрачати час і кошти. Я ж пропоную спочатку все поміряти, а потім разом закріпити землі за тим чи іншим будинком. Навіщо цю процедуру розтягувати на два етапи.
Узагалі важко виділяти будинкам землю, зважаючи на кількість автотранспорту в дворах, додаткову забудову.
– На вашу думку, чому в Рівному більше охочих споруджувати будинки поблизу багатоповерхівок, ніж на околицях міста?
– Це ще одна важлива проблема міста. Наприклад, збудували за дитячою поліклінікою №3 висотну багатоповерхівку. Там же розвернутися ніде. Де ж людям там відпочивати, а дітям гратися? Ніде. І таких ситуацій у місті дуже багато. Прикро, що деякі чиновники не хочуть бачити за дозволами на будівництво незручностей, які вони створюють людям. Скажіть, кому буде приємно, коли з власного вікна ви одного чудового ранку замість сходу сонця спостерігатиме, як сусід збирається на роботу? А зводять будинки один біля одного, бо комунікації не треба далеко прокладати, й інвестор зекономить кошти. І що зони відпочинку не буде, кого ж це обходить? У нас, у дворах будинків №31 та №35 на вулиці Струтинської території відпочинку достатньо великі. Тому маємо і лавочки, і квітники, і місце для відпочинку наших дітей. І кожен мешканець цих будинків відчуває особисту зацікавленість у дотриманні чистоти і порядку в дворах. І я не соромлюся зранку вийти з віником у двір і попідмітати. Бо це територія, за яку відповідає кожен наш мешканець. Тому наш двір визнано найкращим у Рівному.
– А чи можуть жителі нашого міста звертатися до вас за порадою чи допомогою для організації свого ОСББ?
– Безперечно. Я постійно спілкуюся з керівниками інших подібних об’єднань, обговорюємо нагальні проблеми та спільно шукаємо шляхи їхнього вирішення. Тому буду лише рада, якщо з’являться ще бажаючі доєднатися до нас.
Спілкувався Володимир ПОПИК

До відома виборців
Депутат Рівнеради від фракції «Батьківщина» Ольга Покальчук приймає кожного першого і третього понеділка місяця з 9.00 до 12.00 за адресою: Об’єднання співвласників
багатоквартирних будинків «Терен» і «Терен плюс» (вул. Струтинської, 31), тел. 43-50-14.

Виборчі округи:
72 вул. Струтинської: 2-б, 10/12, 10-а; військове містечко 45, в/ч А-2798;
73 вул. Струтинської: крім 2-б, 10/12, 10-а;
77 вул. Гагаріна: 22, 32-42 (парні), 61, 63, 65, 67; просп. Князя Романа, 1, 4;
78 вул. Гагаріна, 69, 71; вул. Льонокомбінатівська, 1, 3; просп. Князя Романа, 6, 8, 12-а, 12, 18.

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

1 Comment

  1. Октябрь 12, 17:17 #1 струт

    Кому ж ти коза хотіла тенісний корт продати

    Reply to this comment

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.