Новини тижня: одним абзацом

Август 04 14:32 2011

Овочі і фрукти купуватимемо дешевше
Привозити свою продукцію для жителів обласного центру і торгувати нею погодилися 24 фермери, які вирощують овочі. Нині для фермерів визначають місця на ринках обласного центру. Вигоду від такої торгівлі матимуть і продавці, і покупці. Сільгоспвиробники не збуватимуть вирощене за безцінь, а рівняни купуватимуть свіжу городину, ягоди і фрукти без націнок посередників.

«Золоту підкову» добудують
Рівнян, які сплатили за квартири в широко розрекламованій новобудові чотири роки тому і досі їх не отримали, здається, можна втішити. Проблемний житловий комплекс погодилися добудувати двоє столичних інвесторів. Вони врегулювали юридичні нюанси і готові передати житловий комплекс новому забудовнику, анулювавши 30 мільйонів гривень несплаченої позики. Вільний від кредитних зобов’язань об’єкт став привабливішим для добудови, зауважив заступник голови облдержадміністрації Володимир Новак. Щоб зменшити витрати нового інвестора, на поступки пішла й міська влада. Аби пришвидшити процес передачі новому забудовникові проблемного житлового комплексу «Золота підкова», обласна влада клопотатиме до столиці. Інвестору обіцяють повне сприяння керівництва Рівненщини, щоб люди якнайшвидше отримали довгоочікувані квартири.

Секція спідвею для дітей
Перша в Україні секція дитячо-юнацького спідвею запрацює при Рівненській обласній організації товариства сприяння обороні України (ТСОУ). Перші 10 охочих займатися в секції вже записалися, набір вихованців триває. На навчання прийматимуть хлопчаків віком 10-13 років з усієї області.
Ведуться перемовини про придбання мотоциклів. На них, а також на паливно-мастильні матеріали, екіпіровку юніорів-спідвеїстів з обласного бюджету виділили 200 тисяч гривень.

Фестиваль «Біле озеро»
водинадцяте відбувся поблизу однієї з найбільших водойм Рівненщини – Білого озера. У рамках всеукраїнського мистецького соціально-екологічного фесту пройшли екологічні та спортивні акції, музично-театралізовані дійства, виставки, концерти творчих колективів Рівненщини. На фестивальній території була й своя «валюта» – на грошову одиницю «еко» обмінювали пакети зі сміттям. Натомість за неї продавали сувеніри в «Екомагазині».

Друге народження через 122 роки
Найбільш ужитковими при написанні досліджень з історії волинського краю є твори письменника, історика, церковного діяча Миколи Теодоровича. Навіть зараз, коли науковці, письменники, краєзнавці мають широку можливість вивчати всі відомі архівні збірки, його історично-краєзнавча спадщина не має аналогів. Утім, донедавна головна 5-томна праця Миколи Теодоровича «Історично-статистичний опис церков і приходів Волинської єпархії» (1888-1903 рр.) залишалася малодоступною, бо збереглася в одиничних екземплярах, а тому в основному перебувала в архівах. Нині ж у цієї унікальної історичної праці – друге народження, адже в Рівному здійснено репринтне перевидання другого тому «Історично-статистичного опису церков та приходів Волинської єпархії. Ровенський, Острозький, Дубенський повіти» (1889 р.). Презентація нового видання відбулася в обласному краєзнавчому музеї.

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.