Безпека та здоров’я працівників – найвищий пріоритет Групи Lafarge

Август 01 08:48 2011

Охорона здоров’я і безпека є абсолютними пріоритетами для Lafarge. Група проводить жорстку політику в галузі безпеки не тільки для своїх працівників, а й для підрядників. А ще – бере участь у програмах охорони здоров’я, що приносять користь однаково і власним працівникам, і місцевому населенню.
Мета Lafarge – стати найбільш безпечною компанією в світі й далі вдосконалювати знання та навички безпечної поведінки співробітників не тільки на робочих місцях, а й поза роботою.
1. Цілі Lafarge в цьому напрямку:
• знизити до нуля кількість нещасних випадків і професійних захворювань
• бути в числі найбільш безпечних виробничих компаній у світі.
2. Цілі за ключовими показниками роботи:
• ввести до 2015 року 75% наших компаній по всьому світу до «Ліги найкращих», які відповідають підвищеним стандартам за показниками їх роботи в галузі безпеки;
• зменшувати частоту виникнення випадків з тимчасовою втратою працездатності удвічі кожні 3 роки.
Досягнення цих цілей для компанії – невід’ємна складова частина успішного бізнесу. Lafarge вже є найбезпечнішою компанією у своєму секторі. Починаючи з 2002 року Група досягла значного зниження частоти і тяжкості нещасних випадків на виробництві. Ці поліпшення частково є результатом роботи Системи управління охороною здоров’я і безпеки Групи, яка визначає мінімальні вимоги до рівня безпеки для всіх підрозділів Lafarge. Попереду ще багато роботи задля того, щоб стати однією з найбільш безпечних промислових груп у світі. Саме тому безпека персоналу є для Групи пріоритетом №1.
З метою розвитку культури безпеки працівників і підрядників у компанії була впроваджена специфічна система аудитів з безпеки, що носять назву «Visual Felt Leadership» («Відчутно-візуальне лідерство»). Ці перевірки проводить вище керівництво підприємств Lafarge. Безпосередньо спілкуючись із працівниками за водів, керівники своєю участю і турботою про безпеку показують, що здоров’я і безпека наших працівників є найвищим пріоритетом у Групі Lafarge. Природно, що в процесі таких аудитів виявляються порушення техніки безпеки і визначаються шляхи подальшого усунення цих порушень і недоліків у роботі. Також практикується освоєння кращих практик із безпеки, узятих із різних заводів Lafarge в усьому світі, їх можливе впровадження та адаптація до реалій і умов України. Крім цього, на всіх підприємствах Групи Lafarge поширюється інформація про нещасні випадки на виробництві, щоб унеможливити їхнє повторення.
Щорічно протягом червня, відповідно до стандартів і рекомендацій Групи Lafarge на всіх підприємствах концерну проводиться «Місячник здоров’я і безпеки». Протягом цього місяця активна увага приділяється виконанню стандартів техніки безпеки, проводяться необхідні навчальні та цікаві розважальні заходи із залученням сімей працівників і місцевого товариства. Так, цього року «Місячник здоров’я та безпеки» був присвячений безпеці на дорозі. Ця тематика була обрана неспроста. Процес виробництва пов’язаний із важкою і великогабаритною технікою. Виробництво і доставка до споживачів великої кількості продукції пов’язані з високим ризиком ДТП, тому в 2011 році було прийнято рішення приділити особливу увагу саме безпеці на дорозі. І справді, ризик величезний. Щодня в Групі виконується 20 000 вантажних перевезень, в яких задіяні 10 000 чоловік. У грудні 2010 р. Група Lafarge розробила політику автодорожнього транспорту для врегулювання питань безпеки дорожнього руху та рекомендації з логістики, перевезення співробітників (підрядників), а також з використання технологічного транспорту.
Ось що з цього приводу сказав голова ради директорів та генеральний директор компанії Lafarge Бруно Лафон: «Багато роботи було зроблено для зменшення кількості інцидентів, пов’язаних з перевезенням людей та продукції, у тому числі з рухом технологічного транспорту на наших підприємствах. Ми робимо успіхи, але роботу потрібно продовжувати. Кожен працівник компанії повинен внести свій вклад у поліпшення власної безпеки та безпеки оточуючих.
Ми повинні знати правила безпеки на дорозі й усвідомлювати, що від простих рішень, які ми приймаємо щодня, залежить, чи будемо ми в безпеці, чи отримаємо ушкодження. Вміння розпізнавати ризики і приймати швидкі рішення, щоб їх уникнути, має велике значення длятого, щоб залишатися в безпеці».
У цьому місяці на підприємствах Lafarge Щебінь України, зокрема і на Клесівському кар’єрі, було проведено ряд заходів щодо навчання і поліпшення навичок водіння працівників компанії, підрядників та клієнтів. На підтримку цих заходів була запущена агітаційно-інформативна кампанія з застосуванням постерів, буклетів, наклейок, присвячених питанням безпеки на дорогах. Крім цього, організовувалися традиційні навчальні програми з медичної допомоги, з протипожежної безпеки, робіт на висоті, проводилося відпрацювання процедур евакуації та багато іншого.
У рамках цього «Місячника здоров’я та безпеки» також проводився конкурс на кращі рекомендації з безпеки, визначалися номінації для найбільш відповідальних і ініціативних водіїв в питаннях безпеки. Для усіх працівників було влаштовано конкурси на найчистіше робоче місце, а також за ініціативу у виявленні та усуненні небезпечних ситуацій. Переможцям вручали дипломи і подарунки.
«Місячник здоров’я та безпеки» – це завжди можливість для кожної бізнес-одиниці Lafarge зробити суттєвий крок до поліпшення культури праці та безпеки на підприємстві і відсвяткувати шлях компанії до досконалості.
Із липня цього року на Клесівському кар’єрі нерудних копалин відбувся День відкритих дверей, присвячений завершенню «Місячника здоров’я і безпеки». День відкритих дверей був спеціально організований для родин співробітників, але в першу чергу для їх дітей.
Основна тематика свята була орієнтована на безпеку на дорозі і правила дорожнього руху, як і основна тема місячника, але, звичайно ж, захід був розважальним.
На заході був присутній інспектор рівненської обласної ДАІ, який виступив з короткою промовою про небезпеки, які підстерігають нас на дорозі, особливо влітку, і необхідність бути уважними та дотримуватися правил руху і особистої безпеки на дорозі. Також для дітей була проведена вікторина на знання правил дорожнього руху. Присутніх розважали дві рівненські команди КВК – «Вікторія Бекхем» і «ТБ “Пече”». З дітьми були поруч клоуни, які їх постійно веселили і проводили різні ігри. Крім того, для малечі були організовані «Шоу мильних бульбашок», атракціон «Надувний батут», дитячі електромобілі, на яких діти каталися під наглядом інструкторів; дитячий боді-арт, де художник розмальовував обличчя дітей за їх бажанням (чи то казкового героя, чи то тваринку).
У всіх присутніх була можливість сфотографуватися на тлі заводського технологічного транспорту, надівши спеціально підготовлені захисні каски, окуляри й світловідбивні жилети. А наприкінці свята дітей чекав солодкий стіл. І поки діти їли солодощі, їхні батьки дивилися виступ рівненських співаків.
Спостерігаючи за емоціями дітей і батьків, беручи до уваги їхню активну участь у всіх підготовлених заходах, можна було впевнено сказати, що свято всім сподобалося.

Про Lafarge Щебінь України
Поява компанії Lafarge Щебінь на території України датується 2004 роком. Це відбулося шляхом приєднання ТОВ «Клесівський кар’єр нерудних копалин “Технобуд”» до Групи Lafarge – світового лідера в галузі виробництва будівельних матеріалів, який займає провідні позиції виробництво цементу, щебеню і бетону, гіпсу (www.lafarge.com).
Компанія займається розробкою родовищ граніту і його переробкою на щебінь різних фракцій.
Продукція підприємства компанії – кубоподібний щебінь, який сертифікований в Україні, Польщі та Росії. Найбільша частка готової продукції реалізується споживачам Росії, Білорусі, Польщі і Прибалтики.
У 2010 році компанія реалізувала 3774000 тонн виробленої продукції.
До складу Lafarge Щебінь Україна входять такі організації:
• ТОВ «ККНК “Технобуд”» – Клесівський гранітний кар’єр (Рівненська область),
• ТОВ «Сіпан» – Кощіївський гранітний кар’єр (Київська область),
• ТОВ «Буковинські будівельні матеріали» – Майдан-Іспаське родовище піщано-гравійної суміші (Чернівецька область).

Контактна інформація
ТОВ «ККНК Технобуд»
(Lafarge Щебінь Україна)
Підприємство: вул. Промислова, 13, смт Клесів,
Сарненський р-н, Рівненська обл.
Тел./факс 0(3655) 50012 (приймальня)

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.