Рівне перебрало норми по торгівлі

Июль 28 15:13 2011

Таке враження давно склалося у рівнян і мешканців нашого міста, яким здається надмірною величезна кількість торгових закладів для такого невеликого міста, як Рівне.
У нашого кореспондента це враження переросло в переконання після спілкування з начальником управління торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування Ігорем ОСТАПЕНКОМ. Ось про що ми з ним говорили.

– Ігоре Миколайовичу, в нашому місті, в який бік не глянь, всюди в полі зору обов’язково є супермаркет, магазин, крамничка, базар. Скільки взагалі в Рівному торгових закладів?
– Їх загалом понад 1700: 1088 магазинів (у тому числі 366 – з реалізації продовольчих та 722 – непродовольчих товарів), 361 заклад ресторанного господарства, 211 тимчасових споруд типу кіосків та павільйонів, 21 ринок, 38 автозаправних та газових станцій. Маємо в Рівному 21 супермаркет з реалізації продовольчих товарів та 9 – з реалізації непродовольчих товарів.

– І тенденції до зменшення цієї кількості не спостерігається?
– Навпаки, є тенденція до росту. Порівняно з аналогічним періодом 2010 року мережа магазинів зросла на 48 одиниць, а мережа закладів ресторанного господарства – на 31.

– Скільки працівників зайнято в сфері торгівлі?
– Такий облік не передбачений. Достатньо сказати, що більш як 80 відсотків підприємців міста зайняті саме у цій галузі.

– Яка динаміка товарообігу за останні роки?
– Торік товарообіг у нашому місті становив понад два з половиною мільярди гривень. Якщо розглядати показники темпів росту роздрібного товарообороту (у порівняльних цінах) у відсотках до попереднього року, то складається така картина: 2007 рік – 134,7%; 2008 рік – 122,4%; 2009 рік – 81,5%; 2010 рік – 102%. За перший квартал 2011 року в порівнянні з таким же періодом торік ріст товарообігу становить 115,5% .

– Отже, торгові заклади міста вже вийшли на рівень товарообігу докризового періоду?
– Ще ні, але, як свідчать вищенаведені дані, товарообіг уже зростає.

– А яка середня зарплата працюючих у торгівлі?
– Статистичний облік заробітної плати окремо в галузі торгівлі не ведеться, а згідно з обліком, який ведеться в установах і на підприємствах, що підпадають під класифікацію «Торгівля, ремонт автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку» з кількістю штатних осіб понад 10, зарплата в цій групі за 2010 рік становила 1389 гривень, а у травні поточного року – вже 1656 гривень.

– Чи зберігся державний сектор власності у галузі торгівлі?
– Ні, такого визначення, як державний сектор власності, у торгівлі немає. У будь-якому разі в Рівному на теперішній час державних закладів торгівлі не існує.
– Які групи товарів переважають у структурі товарообігу, тобто на що в основному витрачають гроші рівняни?
– Відповідно до статистичних даних у структурі товарообігу в роздрібній торгівлі продовольчими товарами переважає реалізація м’ясопродуктів, кондитерських виробів, молока та молокопродуктів. А з непродовольчих товарів люди найбільше купують засоби для миття, чищення та догляду, парфумерно-косметичні вироби та взуття.
Спілкувалась
Людмила МОШНЯГА

До речі
При нормативах для міст в Україні, які передбачають 376 квадратних метрів торгових площ на тисячу мешканців, у Рівному на кожну тисячу мешканців припадає 889 квадратних метрів, тобто ми маємо в 2,36 разу більше торгових площ, ніж передбачено нормою. А в забезпеченості місцями
в ресторанах ми дещо скромніші. При нормативі 45 місць на тисячу мешканців у нас є 48.

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.