Маршрутки їздили без водіїв

Июль 28 16:39 2011

Віктор Башук на прес-конференції в ДПА Рівненської області.На прес-конференції, яку скликав голова Державної податкової адміністрації області Віктор Башук, ці цифри було названо вперше. Виявляється, торік на Рівненщині отримували заробітну плату 476 тисяч працівників, а цього року – вже на 7,5 тисячі менше.

Податківці з’ясували, що на багатьох підприємствах склалася доволі дивна картина. Приватник має дев’ять торгових точок, але в нього не зареєстровано жодного продавця. Перевізник переміг у тендері, отримав маршрут, на якому щодня возять людей сім мікроавтобусів, але водії на роботі не числяться. Кав’ярня цілодобово працює на автодорозі поблизу Дубна, а в ній зареєстрований один найманий працівник. Чому?
– Після введення в дію Податкового кодексу люди, які працювали на єдиному податку, боялися, що не справляться з новою кадровою документацією, – намагається знайти виправдання керівникам, які опанували хибну практику виплати зарплати в конвертах, головний податківець Рівненщини. – 7,5 тисячі – це надто велика «тінь». Наше завдання – витягнути людей із цієї тіні.
Для податкової адміністрації не є проблемою «вирахувати» порушників законодавства про працю, які до того ж уникають сплати податку з доходів громадян. Для цього навіть їхати з перевіркою не потрібно. Все просто: якщо підприємство працює, а робітників не стало, просто очевидно, що їх заховали у «тінь». Другий спосіб – проглянути зведені бази даних. Податківці мають доступ до великої кількості джерел інформації: БТІ, митної служби, медичних установ. Зіставити цифри і факти фахівець може блискавично.
Беремо, приміром, дані про великий приміський готельний комплекс. Торік там працювало вісім чоловік. Виручка зростає, працюють магазин і ресторан, у яких зареєстровані касові апарати, кухня отримує продукти. Аж ось зненацька серед показників явний нонсенс – нуль працівників. Це – реальний випадок. Власника закладу податківці просто запросили на розмову. Результат – у наступному звіті найманих робітників стало десять.
Ми розповіли лише про один із епізодів акції «Ні – зарплаті в конвертах», яку розпочала в липні обласна податкова служба. За даними, які підбивали вчора, офіційний запис у трудовій книжці з початку року вже отримали понад 400 працівників. А разом із ним – право на соціальні гарантії, безпечні умови праці, своєчасну заробітну плату і достойну пенсію. Податки поповнили державний і місцевий бюджети, Пенсійний фонд і в результаті повернуться до кожного з нас соціальними виплатами, хоч трохи кращими дорогами, більшим порядком в освіті й медицині.
Заперечите, що ще на 7 тисячах зарплат у конверті досі економлять. Звісно, бувають і вкрай заощадливі підприємці. Для таких Віктор Башук навіть погодився привідкрити завісу в недалеке майбутнє нашого законодавства. Він розповів, що брав участь у підготовці постанови Кабміну, яка дасть право інспекціям праці штрафувати роботодавців на 43 тисячі гривень за кожного незареєстрованого працівника. Документ, обіцяють, набере силу у вересні. І, як не крути, але, щоб заощаджувати на працівниках, краще платити їм офіційно. Й починати це треба вже.
Сергій СНІСАРЕНКО

НАША ДОВІДКА
Із початку року завдяки втручанню податкової служби
• 24 підприємства погасили борг із зарплати на 725 тисяч гривень.
• 400 незареєстрованих працівників отримали офіційний статус.
• До бюджету надійшло 62 мільйони гривень податку на доходи фізичних осіб.
• 51 підприємець підвищив заробітну плату найманим працівникам і додатково перерахував до бюджету 20 тисяч гривень.

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.