14-річна дівчинка вижила після ураження струмом

Июль 21 15:27 2011

Фахівці кажуть, що дії матері врятували дівчинці життя

Кілька днів тому увечері 14-річна жителька села Оржів Рівненського району — Марійка Одерака разом із мамою збирала на вулиці курчат, і не помітила в траві обірваний провід, який звисав з опори 0,4кВ. Ймовірно, його обірвала від сильного вітру, який не вщухав того вечора, гілка горішника. Адже, гілля небезпечно близько росло біля ліній електропередач. Дівчинці пощастило, бо поруч опинилася її матір, яка і врятувала свою дитину.
Раїса Одерака (НА ФОТО) — матір постраждалої дівчинки, розповіла, що почула хрип дитини і побачила, що та вже лежить на землі:
— Я кинулася до неї, чую запах горілого, а вона не реагує на мене, я кричу, кличу сусідів. Коли йшла до неї по траві, то відчула легкий струм. Бачу піна ротом йде у неї, і я, не думаючи, кинулася робити їй штучне дихання рот в рот і натискала на діафрагму. Потім, почали засипати її землею. Син відразу побіг, подзвонив до швидкої і на районну дільницю, щоб повідомити про обрив лінії. А ми доньку повезли у лікарню.
Лікарі розповідають, що після двох днів у лікарні стан дівчинки задовільний.
— Кардіограма у пацієнтки в нормі, каже завідувач відділення інтенсивної терапії Олександр Грицай. — Єдина причина, через яку Марійку не квапимося виписувати з лікарні, це опік на гомілці правої ноги від ураження електричним струмом. Шок у дівчинки вже проходить, і найближчим часом її переведуть до травматології.
Одразу після цього випадку, енергетики відновили пошкоджену лінію та електропостачання в будинку багатодітної родини (у Марійки — 6 братів та сестер), а також зрізали гілля горіха, яке й обірвало провід. Хоч займатися чисткою цих дерев повинен був сам господар.
— Цій дівчинці дуже пощастило, що її відкинуло у бік, бо, якби провід лежав на ній, чи під нею, то її шанси вижити були б мізерними, — прокоментував ситуацію провідний інженер служби охорони праці Василь Козловський. — Тяжке ураження електричним струмом могла отримати і її матір, яка підійшла та почала її рятувати.
Отож, елементарні знання першої долікарської допомоги у таких випадках не завадять. Найперше, що радять лікарі до приїзду швидкої, то це забезпечити ураженому електричним струмом дихання та роботу серця.

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.