Поставити всіх на лічильник

Июль 21 13:20 2011

Завдяки цьому лічильнику в Рівненському міському центрі зайнятості платять за тепло, яке споживають, а не за те, що губиться по дорозі.

На котельнях лічильники мусять бути до 1 вересня цього року, в житлових будинках – до 31 грудня наступного

До кінця серпня всі комунальні теплопостачальні підприємства України мають встановити на своїх котельнях засоби обліку відпуску теплової енергії. Таке доручення дав комунальникам віце-прем’єр-міністр Андрій Клюєв. Придбання та встановлення приладів підприємства мають оплатити з власних коштів. Тих же, хто не виконає розпорядження, чекає позбавлення ліцензії, тобто вони не зможуть працювати. Цікаво, що більшість теплових компаній України, у тому числі й рівненський «Теплотранссервіс», мають мільйонні збитки і борги. Тож чи вдасться комунальникам Рівного виконати розпорядження урядовця, ми поцікавились у керівників галузі.

Сам лічильник лише обліковує видану і отриману енергію, але цей контроль дозволяє відслідковувати витрати і втрати тепла і коригувати їх, а отже, економити.
Якщо комунальників зобов’язали озброїтися лічильниками до 1 вересня, то житловий фонд пообіцяли повністю забезпечити приладами обліку тепла до завершення 2012 року. Більше того, урядовець запевнив, що в бюджеті на це передбачать кілька мільярдів гривень. Чи будуть виконані ці запевнення, покаже час. Нині ж 183 із 772 житлових багатоквартирних будинків у Рівному вже мають лічильники тепла.
Що ж до вказівки віце-прем’єра комунальникам, то вона видалася їм нечіткою. Адже не зрозуміло, мав він на увазі засоби технологічного чи комерційного обліку тепла.
– У багатьох котельнях у нас є засоби технічного обліку, а в комерційних – нема, – роз’яснив директор комунального підприємства «Теплотранссервіс» Петро Сергійчук. – Багато інших підприємств в Україні і цього не мають. Тому ми звернулися за роз’ясненнями, про які саме прилади йдеться. Паралельно аналізуємо, де потрібно встановлювати лічильники і вузли обліку. Бо ж розпорядження все одно доведеться виконувати. Але все впирається в кошти, адже наше підприємство має збитки і мільйонні борги. Як і коли зможемо вирішити питання, сказати тяжко.
Урядовець зобов’язав теплопостачальні підприємства встановлювати лічильники лише вітчизняного виробництва.
– Орієнтована вартість такого приладу – 70 тисяч гривень, – розповів виконувач обов’язків начальника управління житлово-комунального господарства Володимир Лапюк. – На сьогодні з 44 котелень, які є в місті, лічильниками обладнані лише сім, тобто 37 потребують такого устаткування.
Дорогою, але потрібною справою назвав ініціативу уряду міський голова Рівного Володимир Хомко:
– Для цього нам потрібен майже мільйон гривень. Ми могли б витратити ці кошти на ремонт теплотрас, а тепер мусимо пустити їх на лічильники. Сподіваюся, що в цій справі будемо виглядати краще, ніж інші області, адже у наших теплопостачальних підприємств борги менші.
Як вплине це рішення уряду на 20-мільйонний борг «Теплотранссервісу», поки що не береться прогнозувати ніхто. Так само тяжко сказати, як у цій ситуації підприємство отримає ліміти газу для початку нового опалювального сезону. Поживемо – побачимо.
Наталія НИРКОВА

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.