Льонокомбінат знову видав брезент

Июль 21 18:12 2011

Через півтора року простою відновилось виробництво брезенту на льонокомбінаті в Рівному.

Чому почали з брезенту? Бо запрацювала нова котельня, яка дала пару, необхідну для його виробництва, – це раз.
І тому, що замовники телефонують на комбінат практично безперервно і просять дати брезент, якого більше ніхто в Україні не виробляє, – це два.

Отже, минулої п`ятниці виробництво, яке півтора року стояло, запрацювало знов. Довжелезна, метрів на сто лінія крутиться, чмихає, гуде, чавкає для того, аби на кінці виплюнути зелено-болотного кольору змію, що зветься брезентом. За зміну його тут виготовляють 20 тисяч метрів.
А працюють у зміні шестеро робітниць, які довго чекали моменту, щоб стати до звичних обов`язків. Помічник майстра Євгенія Гаврилюк, котра віддала цій роботі 32 роки, проходить зі мною вздовж машини, щоб пояснити, як брезент стає брезентом. Перша на цьому конвеєрі – зшивка, потім – стригалка (передаю цей процес тими ж термінами, якими користуються в цеху робітники – авт.), далі – дубитель. Тобто брезент просочується дубильними речовинами. Після цього іде на віджим, тоді просочується ще розчином мідного купоросу, а потім через компенсатор іде у ванни із сірчаним розчином, звідки потрапляє на промивку водою. Потім брезент ще двічі обробляють вогнетривкою сумішшю, після якої двічі сушать, і після останньої сушки та компенсатора брезент закінчує свій шлях на конвеєрі, згортаючись у рулони.
Ось таке це, коли коротко, непросте виробництво. Продукцію, вироблену тут, з нетерпінням чекають металурги, дорожники, автомобілісти та люди інших виробництв, які за роки простою виробництва на льонокомбінаті встигли переконатися, що наш брезент якісніший за російський.
Людмила Мошняга

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.