Сальмонела наступає

Июль 19 12:37 2011

Із настанням спекотного літнього періоду загострилась епідситуація із захворюваності на сальмонельоз серед мешканців Рівного. Вона нині неблагополучна.
У першому півріччі цього року зареєстровано 56 випадків сальмонельозу (проти 37 за такий же період торік). Ріст захворюваності на сальмонельоз становить 52,3%.

У травні зареєстроване групове захворювання на сальмонельоз восьми осіб, які святкували весілля в кафе-барі «Ольвія» на вулиці Соборній. Причинами захворювання стало приготування страв у домашніх умовах особами, які не дотримувались елементарних правил особистої гігієни, порушували технологію приготування страв, зберігали харчові продукти в антисанітарних умовах. Так, у кафе-бар принесли копчену курку домашнього приготування, яка була на смак, зі слів хворих, прокисла і з кров’ю. Було на столі й рибне асорті, принесене і нарізане замовниками весілля. Придбали його в торговому центрі. Із цієї риби виділено сальмонели.
А в дитсадку № 50 зареєстровано по два випадки сальмонельозу і функціонального розладу травлення, п’ять випадків бакносіїв сальмонели і один випадок бакносія ешеріхії колі. Основними причинами цього групового захворювання є порушення санітарних правил утримання дітей у дитсадку.
Тим часом 21 із 56 випадків сальмонельозу зареєстровано саме серед дітей. По два випадки сальмонельозу реєстрували в 4 сім’ях, три випадки – в одній сім’ї, а ще в дитсадках: № 50 – 2 випадки, № 32 – 2, № 14 і № 40 – по одному; у школах: № 27 – 2, № 22 – 2, № 13, № 25 і колегіумі – по одному; на об’єкті громадського харчування – один випадок.
Висока захворюваність на сальмонельоз у 2009-10 роках, зростання захворюваності цього року свідчать про його постійне джерело. Та в ході епідрозслідування джерела сальмонельозу не встановлені. Знаємо лише, що найбільш розповсюдженими факторами передачі збудника інфекції є м’ясні і молочні продукти.
Отже, основним імовірним джерелом сальмонел санепідеміологи вважають м’ясопродукти і яйця. Ймовірно, сальмонела поширена серед птиці та худоби.
Завідувачка епідвідділу Рівненської міської СЕС Ольга РОМАНЧУК

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.