Рівненську друкарню збираються закривати

Июль 14 13:01 2011

Зачинені цехи і опечатані двері – такий сюрприз чекав на працівників виробничого цеху ВАТ «Рівненська друкарня» в понеділок, коли вони о восьмій ранку прийшли на роботу. Жодних пояснень, попереджень, лише категорична заява охоронців: «Нам наказано нікого не пускати!»
– За що нам тепер жити, годувати дітей, платити за житло! – наперебій вигукують обурені друкарі. – Наші верстати вивозять, виходити на роботу вже нікуди. Зарплату ми бачили востаннє в квітні. А тепер мокнемо на вулиці під дощем, нас навіть не пускають, щоб забрати речі з роздягалень…
– Власник, московський бізнесмен, не бачить у цьому приміщенні перспектив для друкарні, – прокоментував ситуацію заступник директора друкарні Олександр Мулик. – Він прийняв рішення про скорочення працівників і закриття підприємства. Друкарня має великі борги, її майно заарештоване виконавчою службою через позови теплопостачальних підприємств. Працівники, власне, не проти, щоб їх скоротили, аби це лише відбувалося за законом, а головне – після виплати заборгованої зарплати.
Що тепер чекає на друкарів? Найбільш чітку й хоч трохи обнадійливу відповідь ми отримали у Валерія Черепухи, голови обласної профспілки працівників культури.
– Ми не допустимо, щоб людей просто так викинули надвір, – запевнив він. – На підприємстві працює профспілкова організація, яка звернулася до нас по допомогу. Ми роз’яснили працівникам їхні права, ще місяць тому допомогли скликати спільні збори трудового колективу і адміністрації ВАТ. Сторони, здавалося б, дійшли згоди. Усі сподівалися, що скорочення відбудеться цивілізовано. За вимогами українського законодавства і згідно з колективним договором, який діє на підприємстві, працівників, а також міську службу зайнятості повинні були попередити про звільнення заздалегідь. Але такого, мало не кримінального, самоуправства ніхто не очікував. Подібного в Рівному ще не було. Сподіваюся, участь прокуратури і національної служби посередництва і примирення допоможе власникам обрати нормальний шлях закриття підприємства. А якщо ні – разом захищатимемо інтереси працівників у суді.

Сергій СНІСАРЕНКО

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.