Поправка Арсенія Яценюка до закону про пенсійну реформу додала 10 мільйонам пенсіонерів 334 гривні до пенсії

Июль 14 14:20 2011

Восьма сесія українського парламенту завершила роботу. Під завісу втомлені депутати більшості – Партії регіонів, Блоку Литвина та групи «Реформи заради майбутнього» – пропустили поправку Арсенія Яценюка, яка збільшила пенсії. І тепер влада ламає голову над тим, як же знову додати собі привілеї за рахунок урізання витрат на незаможних.

– При розрахунку пенсій раніше враховувалася середня зарплата в країні за 2006-2008 роки, – каже лідер «Фронту Змін» Арсеній Яценюк. – Я запропонував з 1 січня 2012 року враховувати середню зарплату за 2009 рік – вона вища. Це означає, що 10 мільйонам пенсіонерів пенсія має бути збільшена на 334 гривні на місяць. Мені не хотіли давати слово на сесії, а внесену мною і повністю враховану профільним комітетом поправку забули проголосувати і виключити з тексту закону, як влада зазвичай це робить з поправками опозиції. І тепер згідно з регламентом роботи Верховної Ради прийнята комітетом, але непроголосована в сесійній залі поправка вважається автоматично включеною до закону. І влада гарячково думає, як виключити поправку з тексту вже прийнятого нею ж таки закону.
Поправка Яценюка стала мало не єдиною перемогою опозиції на сесії, що пройшла під диктовку партії влади. Перемігши на виборах президента, Партія регіонів забула про всі свої обіцянки виборцям. У тих же пенсійних законах збільшено пенсійний вік для чоловіків і жінок, збільшено страховий стаж на 10 років і не скасовано пенсії, які в десять і більше разів перевищують середню заробітну плату в країні.
Так само безцеремонно й нахабно влада діяла і при прийнятті інших законів на 8-ій сесії Ради. 14 червня, наприклад, вона прийняла закон про зміни до бюджету 2011 року, яким фактично зменшені пенсії та інші соціальні гарантії чорнобильцям та дітям війни.
– Цим законом влада відібрала гроші в людей похилого віку та інвалідів і в ньому ж на 500 мільйонів гривень збільшила витрати на себе: Генпрокуратуру, МВС і СБУ, – заявив Арсеній Яценюк.
Президент говорить про досягнуту в країні стабільність, але сам він разом із Партією регіонів робить усе для того, щоб її не було, вважають у «Фронті Змін».
– Ми вже опротестували в Конституційному суді порушення прав дітей війни і чорнобильців у законі про зміни до бюджету. І обов’язково опротестуємо в суді пенсійну реформу, – заявив лідер «Фронту Змін» Арсеній Яценюк.
\

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.