Олексій Хмилецький відповідає на запитання читачів про їхні комунальні біди

Июль 14 14:07 2011

Дахи, під’їзди, ями в асфальті, дірки в трубах, дерева, клумби, лавочки, дитячі майданчики – це те, що можна назвати одним словом – «комуналка». Вона може псувати настрій і нерви своїми тарифами і своєю якістю. Але при цьому всьому нам без неї не жити, бо ще ніхто не придумав, як можна жити і вижити без води, світла, даху над головою… Переважно комунальної сфери стосувалися ті питання, які читачі тижневика «7 днів» задали заступнику міського голови Олексієві ХМИЛЕЦЬКОМУ в рамках проекту нашої газети «Інтерв’ю бере читач». Сьогодні пропонуємо відповіді на них.

Омелян ЮРЧУК, професор кафедри архітектури НУВГП, заслужений архітектор України, лауреат Державної премії України в галузі архітектури:
– Хто повинен робити капремонт будинку, в тому числі утеплення фасадів при передачі будинку на баланс ОСББ? І чи буде передана на баланс ОСББ територія, на якій розташований будинок?

– Закон каже (ст. 24 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку»), що колишній власник, на балансі якого перебував багатоквартирний будинок до передачі на баланс об’єднанню, повинен брати участь у фінансуванні першого після передачі капітального ремонту цього будинку. А правовий статус земель і принципи їх використання для багатоквартирних будинків та ОСББ визначено ст. 42 Земельного кодексу. Якщо мешканці приватизували квартиру в житловому будинку, то відповідна земельна ділянка може передаватися безоплатно у власність або надаватися у користування об’єднанню власників. Сьогодні міська рада і приймає рішення про передачу у власність цих ділянок, хоча є думка, що їх потрібно передавати не просто у власність, а для обслуговування будинку. А ті прилеглі до будинків землі, які служать для загального користування, – дороги, проїзди, арки, залишати місцями загального користування.

Людмила НОВОСАД, мешкає на вул. Соломії Крушельницької, 69, кв. 47:
– У дворі нашого будинку незаконно розташовані гаражі. Що думає робити з ними влада: зносити, брати з їхніх власників орендну плату чи облаштувати на їх місці щось корисне для всіх мешканців?

– Це питання повинне вирішуватися на стадії проектування, як це робиться у європейських країнах. Коли масово забудовувались квартали нашого міста, ніхто не сподівався, що у наших людей невдовзі буде так багато автомобілів, що їх нікуди буде подіти. Нині це велика наша проблема. Ніхто не винен, що в житлових кварталах сьогодні немає місць для влаштування гаражів чи парковок і що свого часу дозволили випускати ті «черепашки», які нині захаращують наші двори. Сьогодні політика міської влади така: влаштовувати багатоповерхові гаражі, цивілізовані на вигляд, компактні і такі, що не псують, а прикрашають міський ландшафт. Але це робота не одного дня.

– Коли відремонтують вулицю Васильченка від вулиці Соломії Крушельницької до вулиці Княгині Ольги?

– На цей рік вулиці Васильченка в планах нема. Включимо її в план ремонтних робіт наступного року.

Олена МІШУКОВА, мешканка будинку №44 на вул. Київській:
– Олексію Віталійовичу, і ви у своїй статті під рубрикою «Трибуна депутата», і міський голова в рубриці «Інтерв’ю бере читач», і начальник управління транспорту та зв’язку Віталій Миронюк обіцяли, що в районі торгового комплексу «Мономах» буде зупинка громадського транспорту. Минуло півроку, а початку роботи не видно, тому мешканці хвилюються. Крім того, ми запитували про ремонт підземного переходу на перехресті вулиць Данила Галицького – Степана Бандери. Сходи там такі, що спуститися і піднятися ними практично неможливо.

– Ідея про влаштування зупинки біля «Мономаха» – моя, це правда. Я й тепер її підтримую. Це вирішить проблеми з далеким добиранням від зупинки додому не тільки для інвалідів і старших людей, а й для всіх мешканців будинків на вулицях Київській, 42, 44, 46 і Данила Галицького, 5, 7, 9, 9-а, 11. Управління житлово-комунального господарства вже розробило проект зупинки в цьому районі, який сьогодні погоджується. Отже, справа ця не забута і буде зроблена. А щодо сходів у підземному переході, то доручення про їхній ремонт міське ШЕУ вже отримало.

Надія Ничипорівна, пенсіонерка, проживає в другому під’їзді будинку №5 на майдані Незалежності:
– Мені дуже соромно за під’їзд мого будинку, який розташований у самому центрі Рівного. Багато разів я зверталася до начальника ЖКП, щоб його відремонтували. Мешканці роблять, що можуть, але підмітанням і прибиранням наших проблем не вирішиш. Між першим і другим поверхами, де розбирали стіну, щоб ліквідувати аварію каналізації, так і не заштукатурили і не забілили пробоїну. Вікна і двері в під’їзді ледь дихають. Допоможіть, будь ласка. Дуже прошу вас вплинути на жек.

– ЖКП «Центральне» зобов’язано включити ремонт цього під’їзду в план поточного ремонту на 2012 рік, а в термін до 13 липня цього року – відремонтувати вхідні двері та відновити штукатурку після ремонту каналізаційного стояка.

Надія ВАСИЛЮК, пенсіонерка:
– Такої дороги, як біля під’їздів нашого будинку, №4 по вулиці Шухевича, мабуть, ніде більше немає. Таксист, який мене недавно підвозив, сказав, що погодився сюди поїхати тільки з огляду на мій вік і те, що я мала великий вантаж. А більше його ні за які гроші у наш двір не заманиш. Коли нарешті ліквідують цю смугу перешкод під нашими вікнами?

– На жаль, на цей рік ми маємо досить обмежені кошти, виділені на капітальні ремонти, тому ремонт дворової території біля цього будинку плануємо здійснити наступного року.

Л.А. ВАСЕНЦОВА, ветеран війни:
– За 65 років жодного разу не був зроблений ремонт у моїй квартирі на вулиці Кам’янець-Подільській, 2. Чи можу я надіятись на нове житло або ремонт?

– Можете. Згідно із Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» капітальний ремонт власних житлових будинків і квартир інвалідів війни і прирівняних до них осіб проводиться безкоштовно. Щоб визначити, чи є у вас така пільга, зверніться до управління житлово-комунального господарства.

Мешканці будинків на вулиці Чорновола, 52 і 52-а:
– Ми живемо в цих будинках понад півстоліття. Це одноповерхові, старі, ветхі будівлі. Квартири в них сирі. Ремонт будинків жек ніколи не робив, бо всі вони підлягають зносу. Ми хотіли б дізнатись, коли будуть зносити цей «шанхай» у центрі міста?

– Тяжко сказати, коли це буде конкретно, але буде, навіть попри те що ветхим визнано тільки перший з названих будинків, а другий таким не є. Але відповідно до рішення Рівненської міськради, прийнятого ще в жовтні 2004 року, реєстрація громадян у житлових будинках, розташованих у кварталі, обмеженому вулицями Соборна, Чорновола, Драгоманова і 16 Липня, в тому числі й у згаданих будинках (крім будинків №№ 12-а, 14/16 та 18 на вулиці Чорновола і будинків на вулиці Некрасова) припинена. Це зроблено у зв’язку з тим, що управлінню капітального будівництва надано дозвіл на підготовку матеріалів погодження розташування в цьому місці нового гарного й сучасного кварталу «Міленіум-Плаза», який у майбутньому стане окрасою центру міста.

Федір Пилипович, пенсіонер із Північного:
– У нас на вул. Коновальця здичавілі собаки, наче вовки, ганяють цілими зграями. В кінці травня на дівчинку-першокласницю накинувся величезний пес зі зграї. Добре, що ми, пенсіонери, були поряд і відбили дитину, врятували їй життя. Може, час щось робити зі здичавілими псами? Раніше їх стільки не було.

– Питання бродячих тварин нині вирішується в місті комплексно. У травні прийнято рішення міської ради про надання в оренду КАТП-1728 земельної ділянки на вулиці Київській для будівництва притулку з утримання бездоглядних тварин. Коли ми матимемо цей притулок, то зможемо регулювати кількість тварин у місті більш гуманним способом.

Ірина РОМАНЕНКО, голова ОСББ «Соборна, 32»:
– Біля нашого двору, на вул. Шопена два роки тому «Комуненергія» прокладала труби. Робітники засипали землею дощову каналізацію. Тепер, як не дощ, вода стоїть у нашому дворі. ШЕУ заявляє, що це – ділянка ЖКП. Але вони віддали дощову каналізацію на баланс ШЕУ. Хіба в Рівному не можна налагодити взаємовідносини між організаціями, які відповідають за ті самі питання?

– Зауваження слушне. Ми його вже врахували. І щоб підтоплення території біля тридцять другого будинку на вулиці Соборній більше не дошкуляли мешканцям, шляхово-експлуатаційне управління автодоріг капітально відремонтувало в цьому місці колодязь зливової каналізації.

Віктор, пенсіонер, мешкає на вул. Н. Хасевича, 27:
– Нам обіцяли, що в нашому будинку встановлять автономне опалення? Чи є вже остаточне рішення з цього питання, а коли так, то яким буде це опалення – автономна система у кожній квартирі чи дахова котельня?

– Рішення є. Зупинились на другому варіанті. Оскільки автономне опалення обійдеться дорожче, то вирішено будувати спільну паливну для будинків №№ 26 і 27.

Наталія:
– Ми живемо в кооперативному будинку, який бере початок із 60-х років. Тепер нас змушують переоформити свій кооператив на ОСББ. Для чого?

– Це передбачено Законом України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку». Стаття №5 говорить, що житлово-будівельні кооперативи можуть бути реорганізовані в об’єднання. Але до цього ніхто не може людей примусити. У Законі сказано, що реорганізація відбувається за рішенням загальних зборів членів кооперативу. Якщо мешканці-власники житлових квартир приймуть таке рішення на зборах, то з моменту прийняття цього рішення збори вважаються установчими зборами об’єднання.

Тетяна КОСМАЧУК, мешканка проспекту Миру, 27:
– Коли будуть чистити річку Устю, і що трапилося з рибою, яка 10 червня пливла мертва по річці, створивши неймовірний сморід? А ще дуже просимо владу вплинути на те, щоб із ринку Дикого не скидали в річку залишки зіпсованих харчових продуктів і різний мотлох.

– Міський трест зеленого господарства постійно проводить роботи з благоустрою прибережної смуги і набережної річки Устя. Що стосується тієї риби, то тяжко збагнути, чому так відбувається. Я щодо цього орієнтуюсь на висновки спеціалістів. Отож, якщо з управління ветмедицини надали висновок, що риба загинула через низький вміст у воді кисню, то в мене нема підстав не довіряти цьому висновку. А взагалі проблеми Усті лежать поза межами Рівного. Підпір води відбувається в районі Шпанова. Щоб ліквідувати цю проблему і пришвидшити в Усті течію, розроблено обласну програму, яка повинна фінансуватися з обласного бюджету. Але грошей на цю програму обласні депутати знову не виділили. Вирішення проблем Усті впирається в кошти, яких нині просто нема. А щодо ринку Дикого, то ми попросили СЕС та екологічну інспекцією контролювати цей об’єкт більш пильно.

Володимир МИРОНЮК, мешканець будинку №24 на вулиці Шухевича:
– Допоможіть навести лад із зливовою каналізацією на прибудинковій території, через яку маємо багато проблем. Захаращене підвальне приміщення: вода, бруд, гнилі дошки. Коли це приберуть, щоб не розводити антисанітарію? Маємо три лавочки, але всі вони поламані, асфальт перед під’їздами весь у калюжах. Коли ЖКП «Перспективне» відремонтує це все? І яка перспектива облаштування дитячого майданчика між дворами будинків №№24, 18 і 26 на вулиці Шухевича?

– Зауваження слушні. ЖКП «Перспективне» зобов’язано до 15 липня прочистити зливову каналізацію та навести лад з тими лавочками і підвалами. Дитячий майданчик біля вісімнадцятого будинку на вулиці Шухевича є в плані капітального ремонту житлового фонду на цей рік. А ось виконати асфальтування дворової території через обмежене фінансування в цьому році можливості нема.

Валентина СЕМЕНЯКА:
– Хай буде краще гірка правда, ніж солодка брехня. Скажіть прямо: чекати нам гарячу воду цього літа чи ні?

– Кажу правду: назвати цю дату сьогодні не можу. Все залежить від того, як буде вирішено у верхах питання із врегулюванням ціни на газ. А поки що знаю, що гаряча вода буде точно, тільки-но почнеться опалювальний сезон.

Галина ПЕТРУК, голова ОСББ «Ніга» (вул. Мірющенка, 11-б):
– Як може вижити ОСББ, якому обіцяють багато, а дають мало? Ми досі абсолютно все ремонтували власним коштом, а тепер, коли дали нам вперше за всю історію ОСББ 70 тисяч на латання даху, то виходить, як у тій приказці про одного із сошкою, а сімох – з ложкою. Знайшлася купа інстанцій, які претендують відщипнути свій шматок від цього пирога. Тільки технагляду треба заплатити 2,5 відсотка від суми. А ще ж виготовлення проектної документації, а ще три тисячі (це найдешевший варіант знайшли) за приватизацію землі, без якої не можна ремонтувати дах. Оце пішла взяла нікчемний папірець – витяг з державного реєстру, то й за те взяли 58,6 гривні. Ще, виходить, нічого не робили, а вже роздали більш як три тисячі прихлєбатєлям»-дармоїдам? Чому так дорого за все це деруть? І що залишиться зрештою для будівельників, які єдині в цьому ланцюжку роблять конкретну роботу?

– На останньому засіданні дорадчого комітету з питань впровадження Муніципальної програми сталого розвитку вирішено профінансувати роботи на стадії підготовки – проектні та технагляд – на тих же умовах, що й будівельні чи ремонтні, тобто 80 відсотків – за рахунок бюджету, а 20 – за кошт громади. Існує певний порядок виконання робіт капітального характеру, який затверджено законодавчо. Цей порядок єдиний як для ОСББ, так і для будинків комунальної форми власності. Виконання капремонту без проектної документації несе в собі загрозу порушення конструктивних елементів будинку та його цілісності, а як наслідок – безпеці проживання в ньому. А відсутність технічного нагляду за виконанням будівельних робіт тягне за собою ймовірність відхилення від проекту.

Серафим ПАЩУК:
– Це правда, що в нашому місті вже немає землі для кладовища, а тому могили робити не будуть, а будуть спалювати людей у крематорії?

– Ні, це не так. Хоча можна зрозуміти, звідки беруться такі домисли. Свого часу, коли навколо Рівного розпайовували землі, не подумали, що кладовища будуть розростатися так стрімко. Проте міська влада над вирішенням цього питання працює. Жодних авральних проблем нема. Все йде своєю черговістю. Виділено мільйон гривень на розширення меж і облаштування кладовища у Тинному. Є також перспективи розширення меж кладовищ у Басовому Куті та Новому Дворі.

Віктор:
– Якщо я живу у власній хаті, але вона аварійна, чи можу я стати в чергу на отримання квартири від міста?

– Громадян, у яких житло визнано аварійним, приймають на квартирний облік при виконавчому комітеті міської ради у список на позачергове отримання житла. Вам необхідно звернутися у відділ обліку та розподілу житла за адресою вул. Шевченка, 45.

Пенсіонерка Варвара САМОЛЮК:
– Чи може міська влада вплинути на ті фірми, які надають нам послуги кабельного телебачення? Дуже вже вони дорого деруть з людей за свої послуги.

– В органів місцевого самоврядування нема, на жаль, можливостей вплинути на ціну послуг, які надають приватні структури. Однак обіцяю, що ми проведемо моніторинг цих послуг, щоб з’ясувати, скільки вони коштують у сусідніх містах, і опублікуємо, щоб люди знали.

Катерина, учениця ліцею-інтернату:
– Дуже погано ходить сорокова маршрутка. Що вона є, а що її немає – все одно. Як ви плануєте поліпшити транспортне сполучення в цьому районі міста, зокрема на вулиці Котляревського?

– Пасажиропотік у цьому районі малий. Це підтверджує дослідження, яке провів університет водного господарства та природокористування. Передбачено, що перевізники, які працюють на цьому напрямку за маршрутом «вул. А. Мельника – вул. Котляревського», повинні виконувати 24 оборотні рейси з інтервалом 15-20 хвилин. Крім того, що ми візьмемо під контроль дотримання режиму і графіка руху, на цей маршрут управлінням транспорту і зв’язку буде оголошено конкурс уже буквально на наступне засідання конкурсного комітету.
Від імені читачів спілкувалася Людмила МОШНЯГА

write a comment

1 Comment

  1. Ноябрь 04, 09:44 #1 Вікторія

    Доброго дня! У мене є запитання. Якщо квартира не приватизована,то чи має держава чи ЖЕК забрати її в будь-який час в своє користування?

    Reply to this comment

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.