Вчителів і лікарів не судитимуть за подарунки

Июль 14 16:31 2011

Новий закон про боротьбу з корупцією, який став чинним 1 липня цього року, не загрожує санкціями бюджетникам.

Спочатку депутати хотіли притягати працівників медицини та освіти до відповідальності за сумісництво. Тобто коли б лікар у вільний від роботи час приторговував ліками, а вчитель – книжками, то їм загрожував би штраф 850-1700 гривень з конфіскацією доходу. Крім того, їх хотіли штрафувати на 170-425 гривень за те, що вони прийняли подарунок, дорожчий за половину мінімальної зарплати. До того ж, лікарням і школам збиралися заборонити приймати благодійні внески. Але потім, у процесі доопрацювання закону, від цих норм відмовилися.
Разом із тим пацієнти можуть, як і колись, скаржитися на лікарів за вимагання. Дія Кримінального кодексу поширюється на всіх громадян України, незалежно від професії. За провокацію хабара можна отримати до 5 років в’язниці, а за його отримання (в будь-якому вигляді – гроші, подарунок) заробити, як мінімум, штраф у розмірі 4900 гривень, максимум – 12 років ув’язнення і конфіскацію майна.
Залишилася і благодійна допомога міліції. Це дозволяє Закон «Про міліцію», в якому сказано, що МВС може отримувати допомогу на матеріально-технічне оснащення.
Сергій СНІСАРЕНКО

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.