ОСББ віддали землю

Июль 12 14:02 2011

Немає землі – немає ремонтів. Саме в такій ситуації цього року опинилися об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, бо більшості з них прибудинкова територія не була відведена, а отже, і не оформлена. Закон «Про регулювання містобудівної діяльності» забороняє здійснювати будь-які капітальні ремонти чи реконструкції без документів на землю. Тож під загрозою зриву опинилася й муніципальна програма сталого розвитку, завдяки якій ОСББ отримують кошти з бюджету на свої ремонти.
Аби таки виконати заплановані ремонти дахів, фасадів, під’їздів об’єднання співвласників взялися за оформлення землі. На останній сесії Рівнеради минулого тижня депутати погодили розробку проектів землеустрою для відведення і закріплення меж прибудинкової території кільком ОСББ, зокрема таким як: «Золотіїв»(вул. Вишнева, 39), «Наш спільний дім» (Гагаріна, 29), «Дружба» (С. Бандери, 51), «Сузір’я» (Поліська, 13), «Електрон-2»( Є.Коновальця, 7), «Іскра» (О.Дундича, 18) та іншим.
Причому нині депутати погодилися на оформлення лише тієї частки території, яка знаходиться під самими будинками.
– Ми пропонуємо двоетапну систему, – наголосила заступник голови постійної комісії Рівнеради з питань архітектури, будівництва та землевпорядкування Людмила Туровська. – На першому етапі, щоб не втратити можливість зробити ремонти і реконструкції, ми виділяємо землю лише під будинками. А решта – вирішуватиметься пізніше, без поспіху. Щоб були враховані інтереси сусідніх будинків, щоб не було суперечок і конфліктів.
Саме для цього депутати запропонували розробити стратегію виділення землі для ОСББ. Адже нині в багатьох випадках закріплення при будинкової території гальмується не лише нестачею коштів на оформлення документів, а й певними протиріччями щодо належності тієї чи іншої ділянки.
– Як тільки десь є спільні території одразу починаються тяжби за землю, – прокоментував ситуацію міський голова Рівного Володимир Хомко. – Щоб не втягуватися зараз у ці спори ми виділяємо землю лише під будинками. Після цього можна приступити до ремонтів і освоїти заплановані кошти. Всі інші питання будуть вирішуватися згодом. Створимо спеціальну депутатську групу. Моя позиція така: ОСББ має отримати максимум із можливого. Щоб люди самі господарювали в своїх дворах.

Наталія НИРКОВА

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.