Простій людині, щоб добитися правди, доводиться платити

Июль 07 17:03 2011

З 1 липня став чинним Закон України
«Про засади запобігання та протидії корупції»

Оскільки боротьба з корупцією з 1 липня законодавчо підсиленна, отже, тепер бути корупціонером стало страшно і небезпечно. Ми вирішили послухати, що про це каже народ. Наші кореспонденти так прямо і запитали у рівнян: як вони розуміють поняття «корупція» і чи доводилось їм стикатись із цим явищем? Ось що нам відповіли.

Леся, службовець:
– Корупція – це зловживання посадою з метою отримання особистої вигоди. Мені не доводилося стикатися з корупцією. Але у 2006 році під час стажування в міністерстві юстиції Польщі ми активно обговорювали цю проблему з польськими колегами. Я тоді переконалася, що поляки вже давно і серйозно борються з корупцією. У них найменший презент, хай то квиток на футбол чи коробка цукерок, вважаються проявом корупції.

Катерина Островська, вчителька:
– З корупцією мені стикатися не доводилось, а ось що таке хабарництво знаю з часів навчання в університеті, де беруть гроші за іспити та заліки. Корупція – це, на мою думку, отримання посадовцем матеріальних вигод від людини, якій щось від цього посадовця потрібно. Це ціла система, піраміда, яку чиновники вибудували для свого збагачення.

Дмитро, юрист:
– Корупція – це використання свого становища задля одержання певних благ, переваг, вигод, матеріальних цінностей. У нашому суспільстві вона є, особливо в ДАІ. Це дуже корумпована система. Мені доводилося стикатися з корупцією при складанні іспитів для одержання водійських прав.

Валентина Бартошек,
приватний підприємець:

– У наш час у демократичній країні таке негативне явище, як корупція, недопустиме, але воно існує. Простій людині, щоб добитися правди, доводиться платити. Особливо поширене це явище у медицині і правоохоронних органах.

Олександр, студент:
– Корупція завдає шкоди нормальному функціонуванню моральних і правових відносин у суспільстві та державі. Це використання посадовими особами наданих їм прав і владних повноважень з метою особистого збагачення. На щастя, мені з корупцією стикатися не доводилося. Але знаю, що багато студентів, щоб отримати хорошу оцінку, платили викладачеві. А щоб полікуватися в хорошого лікаря, також потрібно платити.

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.