За дотримання законів бореться депутат міської ради Олександр Курсик

Июль 07 17:32 2011

Його, зокрема, зацікавила законність формування Рівненського міськвиконкому. Вивчивши Закон «Про місцеве самоврядування», зокрема ст. 51 п. 3, Олександр Курсик адресував депутатське звернення до міського голови, в якому наголосив, що згідно з цією статтею кожен із заступників міського голови Рівного обов’язково має бути членом виконавчого комітету. А в Рівному в міського голови чотири заступники, та жоден із них не є членом виконкому. На його думку, така структура виконкому не забезпечує виконання заступниками своїх посадових обов’язків, оскільки троє з них є депутатами міської ради, й вони, вважає депутат, не можуть контролювати самі себе.

На це звернення Олександр Курсик отримав відповіді від міського голови Володимира Хомка та прокурора Рівного Андрія Джуса, що оскільки п. 9 цього ж закону забороняє депутатам відповідної ради входити до виконавчого комітету, то персональний склад виконавчого комітету Рівненська міська рада затвердила 25 листопада 2010 року рішенням №7 без заступників міського голови. І це не є порушенням законодавства.
Але на цьому депутат Олександр Курсик не зупинився, а поставив мету довести, що законодавство таки порушується. У понеділок він зібрав прес-конференцію для журналістів, на якій і розповів про все це. Зауважив, що не погоджується з відповіддю ані міського голови, ані прокурора. Він вважає, що п. 3 статті 51 також є імперативною нормою, а кожен, хто відповідає на його звернення, трактує закон по-своєму. Якщо три заступники – Сергій Васильчук, Олексій Хмилецький і Андрій Філін – є депутатами міської ради, то Галина Кульчинська – депутат обласної. Отже, вона таки повинна бути членом виконкому.
Щоб довести справу до логічного завершення, Олександр Курсик звернувся до Комітету Верховної Ради з питань місцевого самоврядування за роз’ясненням із цього приводу. Сподівається отримати відповідь до сесії міської ради, яка відбудеться сьогодні. Тоді знову порушить це питання.
Він наполягає на тому, що депутати міської ради-заступники міського голови повинні скласти свої повноваження й працювати заступниками, ввійшовши до складу виконкому. Тоді будуть довибори на виборчих округах, де вони балотувалися. Коли ж комітет Верховної Ради дасть таке ж роз’яснення, як і міські установи, то він добиватиметься, щоб хоч ввели до складу виконкому заступника міського голови Галину Кульчинську.
Валентина ПОГОНСЬКА

КОМЕНТАР З ПРИВОДУ

Сергій ВАСИЛЬЧУК,
заступник міського голови, депутат міської ради:

– У Законі України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних і міських голів», Конституції України чітко виписано, хто має право бути обраним, а також виключений перелік обмежень цього права. Крім того, з цього приводу є рішення Конституційного Суду України щодо офіційного тлумачення Закону України «Про статус депутатів місцевих рад народних депутатів», де порушені питання вже давно врегульовані.
А мета таких прес-конференцій дуже проста – хоч як-небудь привернути до себе увагу і таким чином отримати можливість взяти участь у наступних виборах до Верховної Ради України. Як на мене, краще б депутати займалися виконанням своїх обіцянок виборцям.

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.